Kaip keičiasi darbo biure idėja

Dabartiniai programuotojai prieš galbūt 10 metų dar būdami moksleiviai galėjo pavydžiai stebėti Google reklamuojamą atviro ofiso idėją, įsivaizduodami, kad jų ateitimi taps biuru nuoma Kaune. Programuotojų svajone tapusi Google prieš 10 metų pasėjo atviro ofiso įvaizdį, tačiau darbas jame nebūtinai yra saldus. Visgi dauguma žmonių dirba biuruose. Aptarkime keletą skirtingų darbo biure strategijų.

Laisvai samdomų ir nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų biurai

Iš tiesų geriausiai turbūt atviro tipo ofisai veikia ten, kur dirba ne viena kompanija, o daug skirtingų iš dalies nesusijusių žmonių. Jums taip pat gali būti aktualu biuru nuoma Kaune ar kituose miestuose, jeigu jau kurį laiką dirbate „iš namų“ ir pagaliau norėtumėte pakeisti aplinką, dirbti kažkur kitur ir kažkaip kitaip. Tokios erdvės, kur kiekvienas žmogus moka tik už savo darbo vietą, yra vis patrauklesnės. Darbo vietos kaina svyruoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų, priklausomai nuo to, kur dirbama. Vietos paprastai yra šiek tiek atskirtos pusiau permatomomis sienelėmis. Niekas stengiasi netriukšmauti ir garsiai nekalbėti, nedaryti vaizdo skambučių tokiuose biuruose, kad netrukdytų kitur. Tokia vieta neturi įmonėms būdingos rutinos ir įtraukimo, tačiau visumoje sklando darbinga nuotaika, todėl į tokį biurą atėjęs laisvai samdomas darbuotojas gali dirbti, su kuo nori bendrauti, arba išvis nebendrauti, gali naudotis laisvalaikio erdvėmis.

Atviras biuras kaip iš Google

Kas tas Google modelis? Tai biuras, kuriame sukuriamas tiesiog visas gyvenimas. Atviro biuro idėja yra dabar pasinaudoję nemažai įmonių, tik pastaruoju metu kai kurios iš jų supranta, kad tai nėra labai gerai. Tai biuras, kuriame visi dirba viename kambaryje, nelabai turi privatumo. Nuolat vyksta susirinkimai ir veiklos, įtraukiančios visus žmones, kas savaitę vyksta veiklos po darbo: vakarėliai, gimtadieniai ir kitokios linksmybės. Tie, kas nedalyvauja veikloje po darbo, vėliau jaučiasi atskirti, atstumti. Galiausiai visi privalo tapti „viena didele šeima“ ir visą savo gyvenimą paaukoti būtent tam darbui, net jeigu pastarasis neteikia darbuotojui gyvenimo prasmės. Tokiu atžvilgiu, tas pats biuras su laisvalaikio erdvėmis kur kas labiau tarnauja žmonėms, kurie tik susimoka už darbo vietą, tačiau neprivalo viso savo gyvenimo praleisti tame biure, su visais darbuotojais. Tokie žmonės gali turėti minimalius santykius su kolegomis ir darbdaviais (kai dirba per atstumą), maksimaliai padidinti savo produktyvumą ir, kada nori, naudotis paties biuro erdvių teikiamais privalumais, bei nesijausti vieniši.

1 mintis apie “Kaip keičiasi darbo biure idėja”

  1. išties pastebėjau, kad šiuo metu didėja šiuolaikiškų biurų pasiūla. Tik įdomu kokia tada kaina gaunasi, su nuoma, mokesčiais.. nes vistiek kai modernesnis ofisas tai tikriausiai bus tikrai brangesnės patalpos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *