Iš miesto – į kaimą

Kas pagalvotų, kad statistinis miestietis savo elektrinį paspirtuką iškeistų į melzimo iranga, troleibusą į traktorių, o laisvalaikį baruose – į ramius saulėlydžius kaime.

Gyvenimas mieste pabodo

Ir visgi, tokių žmonių, kuriems tiesiog visiškai pabosta gyventi mieste, būna. Tokie ir mūsų kalbinami jaunieji ūkininkai. Moteris – pasišventusi žolelių augintoja, rinkėja ir platintoja. Vyras – nebegalėtų gyventi be žemės ūkio. Nors prieš tai 10 metų pragyveno Vilniuje. Moteris sako, kad net nepastebėjo, kaip prabėgo tiek laiko. „Atsikrausčiau, kaip ir dauguma žmonių, į sostinę dėl to, kad reikėjo atvažiuoti studijuoti. Dar mes buvome ta karta, kuri kaip ir ne visai suprato, nei kam mums tas mokslas reikalingas, nei ką apskritai gyvenime daryti. Tačiau viską vis tiek kažkaip įmanoma gyvenime susitvarkyti, jeigu labai stengiesi. Taigi, atsikrausčiau. Tie metai, kada studijavau, pirmieji du, buvo tikrain ryškūs ir aš juos prisimenu bei niekada nepamiršiu. Gyvenome, daug šventėme, visi spaudėmės daugiabučiuose, kartais ir po tris kambaryje gyvendavome. Labai daug miesto ir pasaulio pažinimo tada įvyko, dėl to tas laikas toks spalvingas ir ryškus. Nuo trečio kurso įsidarbinau ir perėjau į neakivaizdinį, taigi, studijos tapo tik tokia sudėtinga prievole, kurią teko kažkaip įgyvendinti ir vykdyti. Galiausiai, visa tai virto kažkokia rutina. Pasilikau dirbti spaustuvėje, kurioje tada įsidarbinau, ir dirbau iš viso 8 metus… Pati nesuprasdama, ką aš veikiu šiame mieste, ko aš čia atvažiavau, ir kodėl nevažiuoju į gražius gimtuosius kraštus, kur gamta kas rytą žadina ir verčia dėkoti gyvenimui bei likimui, kad tu gyveni apskritai“, – sako moteris.

Visada mylėjo gamtą ir gyvūnus

Skaityti toliau: Iš miesto – į kaimą

Gyvenimo Palangoje privalumai

Pasižvalgę po naujos statybos butų ir namų projektus už sostinės ribų, kituose miestuose, pamatysime ir statytoją Pajūrio terasos, kuris orientuojasi į mūsų nuostabųjį lietuviškąjį pajūrį, ir būtent ten kuria kažką gražaus ir naujo. Taigi, būtent čia, pajūryje, kyla nauji naujos statybos namai, ir būtent čia atsiranda naujos gyvenimo vietos. Norite čia gyventi? Sveikiname, jūs pralaužėte savo galvoje buvusį bloką, kad galima gyventi tik Vilniuje.

Apie Palangą

Nors apie kurortus mes kartais galvojame, kad tai specialiai kurorto tikslais sukurti miesteliai (pvz., Kulautuva), dar prie Smetonos laikų, pajūris, žinoma, turi kitą istoriją. Palanga kaip pajūrio gyvenvietė baltų žvejų buvo jau nuo senų laikų, gyvenviečių pėdsakai aptinkami iš prieš Kristaus laikų. Vėliau Palanga pirmą kartą minima 12 amžiuje, minint Palangos pilį. Taigi, tai nedidelis, bet senas miestas, turintis savo šaknis. Dabar tai yra vienas populiariausių kurortinių miestų ir tikrai populiariausias pajūrio kurortas Lietuvoje, kur nuolatinių gyventojų yra apie 15 tūkst. Tačiau vasarą viskas čia atrodo kitaip, kadangi privažiuoja milžiniški srautai turistų. Palanga unikali savo geografija, čia teka ir upeliai, ir yra kalvų, ir visur ošia nuostabūs atgaivinantys pušynai, puikiai išplėtotas turizmas. Yra geri dviračių takai, kuriais gali važiuoti palei visą pajūrį iki kitų miestų.

Gyvenimas prie jūros

Skaityti toliau: Gyvenimo Palangoje privalumai