Žolės pjovimo klaidos

Nors iš https://parkutechnika.lt/benzinines-zoliapjoves nusipirkote žoliapjovę ir jau ketinate pjauti žolę – dar neskubėkite, palaukite. Gal dar verta pasigilinti į kelis aspektus ir savo žolės pjovimą padaryti tikrai sėkmingu. Pirmiausia – pasistenkite išvengti dažniausių žolės pjovimo klaidų.

Šlapia žolė

Ar tai būtų tokia elektrinė žoliapjovė https://parkutechnika.lt/elektrines-zoliapjoves, ar benzininė, ar trimeris, su jokia ja nerekomenduojama pjauti šlapios žolės. Toks veiksmas tikrai neprives prie gero ir netrukus gailėsitės, kad pradėjote. Žolės nepavyksta tuomet lygiai nupjauti, nes ji būna šlapia, slidi. Be to, labai kenkiama pačiai žoliapjovei, peiliai vėliau ima rūdyti.

Netinkama žoliapjovė

Kita klaida – pjaunama žolė su tam netinkančia žoliapjove. Pavyzdžiui, tam tikram kalvotam, aukštam sklypui su šlaitais tinka tik specialios žoliapjovės. Tik vadinamasis trimeris arba tokia žoliapjovė, kuri turi net 4 taškymo varikliukus, taškančius kurą. Jeigu tai tik 2 purkštukai kurui, žoliapjovė tinka lygiam laukui pjauti, bet ne kalvotoms vietoms.

Akmenys ir kitos kliūtys žolėje

Didžiulė klaida pjaunant su bet kokia žoliapjove – tai kliūtys pievoje. Gali būti, kad palikote kokių nors stagarų, išdygusių medžių. Gal akmenys visur mėtosi, gal šakos ar dar kas nors. Bet kuriuo atveju, visa tai sudaro tikrai dideles kliūtis ir tokioje žolėje būti nėra gera. Dar blogiau pačiai žoliapjovei, kuri gali visiškai užstrigti ir būti galutinai sugadinta, jeigu pjausite su tokia žoliapjove. Tad prieš pjaudami žolę visuomet pereikite sklypą, įvertinkite, ar nėra kliūčių, jeigu jų yra – nurinkite. Kas tai būtų: obuoliai, akmenys, vaikų žaislai, šakos ar kita.

Nemokate pjauti šlaitų

Mokėti pjauti žolę sistemingai – svarbu dėl laiko taupymo ir gero rezultato. Tačiau mokėti tinkamai pjauti šlaitus – svarbu ir dėl to, kad tai apskritai gali nulemti, ar galėsite tokią žolę sau nusipjauti išvis nesulaužę mašinos ir nepasidarę sau žalos. Taigi, tokią žolę galima pjauti ne važiuojant vertikaliai šlaitu žemyn, o leidžiantis horizontaliomis juostelėmis. Tuomet būsite apsaugoti nuo tiesioginio slydimo žemyn, o taip pat ir nuo pavojaus sugadinti žoliapjovę dėl per didelio nuolydžio kampo.

Per retai pjaunate

Per retai pjaudami žolę rizikuojate, kad aukštoje žolėje nepastebėsite kliūčių. Taip pat, kad bus kas nors tokio blogo, kada žolė bus per aukšta jūsų turimai žoliapjovei ir ši negalės tinkamai nupjauti. Tad žolę pjaukite reguliariai, o jeigu labai ilgai nepjauta – pirmiau į pagalbą pasitelkite trimerį, tik vėliau ir tikrąją žoliapjovę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *