Medžio masyvo baldai į namus įneša gyvasties

Ar kada atkreipėte dėmesį, kiek prigaminta daiktų, imituojančių medžio išvaizdą? Tai ir baldai, laminuotos grindys, tapetai, keramikinės plytelės ar net plastikiniai langai, durys ir kitos interjero detalės. Tai ar ne keista, kodėl žmonės renkasi imitaciją vietoj to, kas tikra – gryno medžio?

Priežasčių gali būti nemažai, tačiau turbūt pagrindinė iš jų – kaina. Ne paslaptis, kad grindų laminatas ar plytelės kainuoja gerokai pigiau nei tikras parketas ar grindinės lentos, o baldai iš medžio masyvo kainuoja brangiau nei panašūs daiktai iš medžio drožlių ar plaušo plokštės, apklijuotos medžio rašto PVC plėvele. Tačiau jei žmonės galėtų laisvai rinktis tai, kas jiems iš tikrųjų patinka, ko gero absoliuti dauguma rinktųsi būtent tikrą medį. Tačiau yra ir išimčių – rinkoje galima aptikti ir tikrai nebrangiai kainuojančių medinių gaminių, kainuojančių tik simboliškai brangiau, tačiau sukuriančių itin solidų įvaizdį. Tačiau gerokai dažniau susiduriame su jokios išliekamosios vertės neturinčiais masinės gamybos daiktais, kurie kainuoja stebėtinai daug.

Mediniai baldai, langai ir durys – gaminiai, skleidžiantys gerą aurą, teigiamą energetinį lauką. Žmogui medis yra artima medžiaga todėl, kad žmogus pasąmonėje žino medžio kilmę – juk šis, prieš pavirsdamas baldu ar kitu daiktu, buvo gyvas organizmas, augęs natūralioje gamtoje. Žinojimas, kad daiktai pagaminti iš natūralios, ekologiškos medžiagos, sukelia gerus jausmus, tokius daiktus malonu liesti. Be to, medis asocijuojasi su maloniais dalykais – pasivaikščiojimu miške, poilsiu pirtyje, laužo ar židinio kūrenimu.

Medis tinka ne tik kaimo sodyboje, bet ir moderniuose namuose. Internete galima rasti begalę puikių medžio panaudojimo šiuolaikiškame interjere pavyzdžių, kuriuose medis tampa pagrindiniu patalpos akcentu, suteikiančiu šilto jaukumo, įnešančio gyvasties. Tas pats ir su baldais – štai Žemaitijoje „P. Varkojis ir Ko“ bendrovės gaminami iš medžio masyvo miegamojo baldai, o tiksliau – miegamojo lovos ir prie jų priderinti naktiniai staliukai, irgi gali puošti net ir šiuolaikiškai įrengtą miegamąjį. Lovos iš juodalksnio ar uosio medienos išties įspūdingos – yra meistriškai suprojektuotų modelių, kuriuose nerasite nė gramo metalo – vien natūralus medis, dengtas ekologišku vašku ar sėmenų aliejumi. O kas dar smagu – kaina tokia patraukli, kad net nepagalvotum, kad tai daiktas iš tikro natūralaus medžio masyvo.

1 mintis apie “Medžio masyvo baldai į namus įneša gyvasties”

  1. Dažnai iškant baldų savo būstui norisi, kad būtų platus baldų pasirinkimas, kuris leistų surasti savo svajonių baldą net pačiam išrankiausiam asmeniui. Be abejo taip pat norisi, kad baldai būtų gaminami tik iš itin kokybiškų medžiagų tačiau taip pat modernūs bei stilingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *