Mediena, tinkanti statyboms

Lietuvoje statybine mediena naudojasi daug statybos įmonių, statančių pastatus, gaminančių apdailas. Mes esame miškų šalis, todėl galime su džiaugsmu pasistatyti medinį namą ar pavėsinę ir būnant viduje jausti susilietimą su gamta. Kokią medieną mes naudojame ir kaip ją panaudoti statybose?

Medžio tipai

Apskritai medžiai skirstomi į spygliuočius, lapuočius. Lietuvoje statybose yra naudojama spygliuočių mediena, kuri vadinama minkštąja mediena. Iš jos pjaunami rąstai, taip pat įvairios lentos. Kietas ir sunkus yra ąžuolo, obels, beržo, kitų lietuviškų medžių medžio produktas. Todėl jis nėra naudojamas statybose, be to, jo taip reta, kad ir kaina būtų tikrai didelė. Pagrinde statybose naudojama pušų mediena, nes jų rąstai labai gerai tinka statybai, be to, pušų ir šakos retesnės, taigi, susidaro vientisesni kamienai.

Ilgi tašyti rąstai

Vertingiausia mediena būtų ilgų tašytų rąstų. Jie jau iškart gali būti taip išpjauti, kad sudėti vienas ant kito gražiai susileistų ir laikytųsi net ir be papildomų pakalimų. Tačiau, žinoma, būtina viską tvirtinti kuo geriau, o be to, medinis rąstų namas privalo būti ir šiltinamas. Tašyti rąstai gali būti lakuojami pasirinktu laku, jie net gali išlaikyti švelniai baltą, skandinavišką stilių primenančią spalvą. Kuo ilgesni rąstai, tuo brangesnis ir geriau sulaiko šilumą.

Pusiau tašyti rąstai

Kiti rąstai, naudojami statybai, gali būti ir netašyti ar pusiau tašyti. Tokiu atveju, dažniausiai sienų šiltinimas bus dedamas statybų metu iš vidinių sienų pusės. O tas pusiau tašytas medis bus paliktas išorėje kaip apdaila. Tokios statybinės medienos pastatai gražiai atrodo miškuose. Kartais miške radę poilsiavietę prie ežero irgi galime pamatyti iš tokių netašytų rąstų pagamintų sūpuoklių, pavėsinių.

Geriausios lentos

Iš kamieno, kuris yra kuo mažiau šakotas, kuris yra nupjautas tinkamu metu (žiemą), gali būti išpjaunamos pačios geriausios lentos, kurios dažniausiai yra iš paties vidurio. Ten ir medžio raštas yra daug lygesnis. Tai pati brangiausia statybinė mediena, dažnai naudojama dailylentėms. Brangumu pranoksta tik itin tvirta klijuota mediena, tačiau ją galima ir pasigaminti patiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *