APVA parama saulės elektrinėms 2020 metais

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pranešė, kad iki 2020 metų vasario mėnesio buvo gauta virš 6000 paraiškų APVA paramai saulės elektrinėms gauti. 5252 paraiškos buvo pateiktos dėl elektrinių įrengimo ant nuosavo namo stogo, ir 1444 paraiškos – dėl elektrinių geografiškai nutolusiose vietovėse. Paraiškas buvo galima teikti iki sausio 31 dienos.

Kokia parama šiais metais skirta saulės elektrinių įsirengimui?

Pernai saulės jėgainių įsirengimui buvo skirta 6,2 mln. eurų. Šiais metais yra skirta 9 mln. Europos Sąjungos lėšų kompensuoti saulės jėgainės įsirengimui. Nuo šių metų paramą gali gauti ne tik asmenys, norintys turėti elektrinę ant nuosavo namo stogo, bet ir bute gyvenantys žmonės, kurie nori įsirengti nutolusią jėgainę ir naudoti jos pagamintą elektrą. Nutolusi saulės elektrinė gali būti elektrinių parke, o jos pagaminta energija keliauja į bendrus elektros tinklus. Iš ten – į elektrinės savininko butą.

Pusė sumos iš 9 mln. eurų yra skirta jėgainėms ant nuosavų namų, o kita pusė – nutolusioms. Kaip pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra, elektrines ant nuosavo namo įsirengti norinčių gyventojų bendra visų paraiškų suma yra 13,65 mln. eurų, o nutolusioms jėgainėms prašoma kompensavimo suma yra 2,53 mln. eurų.

Šiuo metu Lietuvoje yra 3550 asmenų, jau gaminančių elektrą iš saulės energijos. Tikimasi, kad šių metų pabaigoje šis skaičius išaugs iki 10 000.

Šiuo metu APVA parama saulės elektrinėms yra apie 30 procentų. Tiesa, kompensaciją gauti galima tik už ne didesnę nei 10 kW galios elektrinę. Vis tiek tai didžiulė parama žmonėms. Neturintiems reikiamų investicijų, tačiau norintiems gaminti elektrą, „Saulės grąžą“ savo klientams siūlo paskolą iš „Swedbank“ itin palankiomis sąlygomis. Saulesgraza.lt klientai gali gauti paskolą su 8 procentų metinėmis palūkanomis, kai įprasta palūkanų norma yra 18 procentų.

Su APVA parama saulės elektrinės atsiperkamumo laikas gali būti apie 6-8 metai. Iki 10 kW galingumo jėgainės įprastai užtenka vidutinio namo reikmėms aprūpinti. Taigi, saulės jėgainės – puikus būdas investuoti į savo ateitį ir apsirūpinti energija.

Naudoti duomenys iš šaltinio: https://www.delfi.lt/verslas/energetika/i-es-parama-saules-elektrinems-pretenduoja-7-tukst-gyventoju.d?id=83427435

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *