Ar kompiuteriai gali būti vieninteliu darbo įrankiu?

Naujoji karta pasižymi kaip niekad greitai augančiu poreikiu būti nepriklausomiems. Jauni žmonės tikrai nebesvajoja apie darbą nuo 8 iki 5 valandų, 7 dienas per savaitę, nuolaidžiavimą savo vadovams ar bandymus įsisprausti į visuomenės nustatytus rėmus. Pasaulis pradėjo vertinti unikalumą, gebėjimą laisvai reikšti savo nuomonę ir aplinkinius sudominti išskirtiniu kūrybingumu bei lankstumu. Todėl sparčiai populiarėja ir laisvai samdomos profesijos, kurios leidžia dirbi neįspraudžiant savęs į darbo valandas ar tam tikras lokacijas. Pagrindinė priemonė, reikalinga tam, kad turėtumėte pragyvenimo šaltinį – kompiuteriai. Kokių specialybių atstovai gali tiesiog čiupti savo nešiojamą kompiuterį ir dirbti būdami bet kuriame pasaulio kampelyje?

Programuotojai

Jei reikėtų įvardinti bene didžiausią potencialą šiuo metu turinčią specialybę – tai būtų programuotojas. Turbūt pamenate, kaip vaikystėje šaipėtės iš klasės draugų, kuriems kompiuteriai buvo pagrindinis laisvalaikio užsiėmimas, todėl jie mažai bendraudavo su aplinkiniais ir neidavo žaisti su jumis į kiemą… Tikėtina, kad dabar šie žmonės uždirba didelius pinigus ir turi labai palankias darbo sąlygas. Daugelis darbdavių vertina rezultatus, todėl nekuria papildomos darbo vietos ir leidžia programuotojams savo užduotis atlikti iš namų. Šie žmonės savo darbo valandas gali pasiskirstyti taip, kaip jiems patogiau, todėl jaučiasi laisvi ir nesuvaržyti.

Dizaineriai

Grafikos dizaineriai ir maketuotojai taip pat patenka į gretas žmonių, galinčių dirbti sau. Paprastai jie neturi nuolatinio vadovo ar įmonės, kuriai atstovautų. Viskas, ko reikia – tai galingi kompiuteriai su naujausiomis piešimo programomis ir geras portfolio. Šie dalykai padeda pritraukti įvairius klientus, todėl darbas nėra monotoniškas, galima pačiam pasirinkti, kokius projektus įgyvendinti. Tikra svajonė, ar ne?

Fotografai

Nors fotografai keliauja nemažai ir jiems tenka susidurti su įvairiais iššūkiais fotografuojant žmones, renginius ar kuriant įvairius meninius projektus, ši specialybė taip pat neturi konkretaus darbo grafiko. Retušuoti nuotraukas galima laisvu laiku, naktimis ar savaitgaliais – kaip patogu pačiam. Be to, fotografijos atstovai neslepia, kad dažnai gauna pasiūlymu surengti fotosesijas įvairiose užsienio šalyse, todėl darbo metu turi progų pakeliauti, geriau pažinti pasaulį.

1 mintis apie “Ar kompiuteriai gali būti vieninteliu darbo įrankiu?”

  1. Manau ateityje vis daugės darbo vietų kur bus nepamainomas kompiuteris, kaip darbo įrankis. Juk šiame skubėjimo amžiuje kai naujoji karta įpatingai pasižymi itin greitai augančiu poreikiu būti nepriklausomiems be kompiuterio yra neisivaizduojamas gyvenimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *