Grindys jūsų namams: medinės

Esate tikrai ne pirmas žmogus žemėje, kuriam atrodo pačios gražiausios būtent medinės grindys. Iš tiesų, medinių grindų populiarumas ir paklausa šiomis dienomis stebina net ir pačius grindų kūrėjus bei pardavėjus. Pasirodo, jos tikrai gali būti labai populiarios ir mėgstamos net ir stilingiausiuose naujuose butuose. Tai suprantama – juk negyvename pietuose, kur geriausia yra reljefas, užtikrinantis vėsumą, pavyzdžiui, akmuo, keramika. Esame šiauriečiai ir ilgimės tos šilumos. O medis yra labai šilta medžiaga, kurioje ta šiluma turi išsilaikyti taip, kaip jūs to norite.

Pranašesnės prieš kilimus

Kodėl medinės grindys yra pranašesnės prieš kilimus? Į kausimą atsakys mažą vaiką ir šunį turinti Julija: „Kai tik nusipirkome savo mažąjį 2 mėnesių sulaukusį mopsiuką, galvojome, kad bus smagu ir lengva jį pripratinti daryti viską ant palutės. Per pirmą savaitę šuniukas taip sudergė koridoriuje buvusį kilimą, kad supratome, jog nieko nebus. Jį išplovėme, išėmėme, o kambarį, kuriame prieš tai laikėme uždraustu, išklojome ant kilimo celofano plėvele. Visur kitur buvo paprastos medinės grindys. Be galo greitai viskas paaiškėjo, kadangi šuniukas tikrai ir toliau viską daryti mokėsi kur papuola. Namuose jis pridarydavo baisių dalykų, net ir per tą celofaną. Galiausiai tik po pusės metų jis išmoko nedaryti tų reikalų namuose. Tačiau dalis kilimų jau buvo sugadinti. Dėl to, kaip šuns augintoja, noriu pasakyti, kad jau geriau grindys būtų iš medžio. O kaip jauna mama, noriu taip pat pagirti medines grindis. Ant jų yra pakankamai šilta rėplioti vaikams. Be to, jeigu yra koks nors aštrus ar netinkamas daiktas, tu pirmiau jį pastebi, negu kad ant kilimo būtų“, – sako ji.

Pranašesnės prieš linoleumą

Neabejotinai, medinės grindys yra pranašesnės ir prieš guminę PVC (linoleumą) dangą. Kadangi medis yra tikra medžiaga, o linoleumas tik imituotų ją savo raštais. Tačiau neturėtų tų visų savybių, už kurias medis vertinamas. Tai ir šiluma, ir stabilumas, ir ilgaamžiškumas. Pakaks vieną kartą iš vamzdžių trūkusio užlieti namus ir jūsų linoleumas pageltonuos, susiraukšlės, užsiraitys jo kampai. O su medžiu nieko blogo nenutiks.

Kaip derinti

Tikrai paprastos idėjos interjerui, kai norime derinti medines grindis. Nes prie jų tinka viskas, bet labiausiai – gražūs natūralūs paviršiai. Ar tai būtų žalios spalvos užuolaidos, ar kailis, ar mediniai baldai, ar oda, ar tiesiog juodoji keramika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *