Individualus namas: statybų etapai

Statyti namus nelengva ir statybų metu galbūt netgi prireiks tokių automobilių kaip savivarčiai su kranu https://www.truckfind.lt/specializacijos/sunkvezimiai-savivarciai-su-kranu. Visgi, jeigu viską darome palaipsniui, einame žingsnis po žingsnio, tuomet ir tos statybos nebūna tokios sudėtingos. Išsiaiškinkime, kaip vyksta namų statymas, kas po ko yra daroma.

Sklypo parengimas

Pačioje pradžioje sunkvezimiu pardavimas dar jums nebus reikalingas, tačiau su sunkvežimiu galbūt atvažiuos kažkurie iš specialistų, kurie paruoš jūsų sklypą. Sklypo parengimui paprastai pirmiausia reikalingi geodeziniai matavimai. Taip pat reikalingas reljefo patikrinimas. Dar gali tekti žiūrėtis ir kultūros paveldo teritorijos reikalavimų: atlikti archeologinius kasinėjimus, tyrimus. Visa tai gali būti reikalinga, tačiau šiuos dalykus nustatys tam tikri vadovai. Taip pat sklypą reikėtų parengti taip, kad jis būtų tinkamas statyboms. Galbūt su sunkvežimiais ir savivarčiais reikės atvažiuoti ir atvežti daugiau smėlio.

Projektas ir leidimas statyti

Svarbus etapas: popierių tvarkymas. Šis etapas iš tiesų užtruks labai ilgai, jums gal net atsibos. Tačiau tai buvo ir bus tikrai svarbus dalykas, ir to nepakeisite. Pirmiausia jums reikės gauti statybų leidimą esamam projektui. Taigi, dar anksčiau architektas turės paruošti projektą, tinkamą statyboms būtent tokiame sklype. Ir štai šis dalykas jums suteiks vėliau daug galimybių. Gali būti, kad projektas bus rengiamas kelis mėnesius, vėliau kelis mėnesius lauksite leidimo dėl statybų. Gal jis nebus suteiktas, tuomet teks koreguoti projektą ir pan.

Statybos darbai

Patys statybos darbai gal netgi vyks greičiau negu visa kita, kadangi jūs būsite tas žmogus, kuris atlieka statybos darbus savo sklype. Būsite suinteresuoti, kad viskas vyktų greičiau, jeigu tik pinigų pakanka. Kitaip negu biurokratijos krumpliaračiuose, jums nebus ko vilkinti reikalų, norėsite viską padaryti kuo greičiau. Ir tai galbūt ir bus jūsų sėkmės paslaptis.

Namo pridavimas

Galiausiai teks rūpintis namo pridavimu: tai iš tiesų svarbus momentas, ir jūs galėsite atlikti namo pridavimą tik tuomet, kai pilnai 100 proc. pabaigsite statybas, o namas atitiks reikiamą energinio efektyvumo klasę. Kai kurie žmonės piktinasi, kad dabar namas turi būti tarsi termosas, taip gerai jis turi sulaikyti šilumą, o tokiame name nėra patogu gyventi. Visgi, jeigu norite gyventi pilnai priduotame ir užbaigtame statyti name, jums šiuos veiksmus atlikti tikrai reikės. Turėsite kviesti meistrus, kurie atliktų termoviziją, taip pat daryti kitokius žingsnius, svarbius namo pridavimo klausimais.

1 mintis apie “Individualus namas: statybų etapai”

  1. Dabar namo nepriduosi, jeigu jis neatitiks A energijos klasės. Labai svarbu šiai energijos klasei geras katilas. Įsigijus gerą katilą bus galima negalvoti apie dideles šildymo sąskaitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *