Vaikiški šviestuvai ir jų rūšys

Vaikiški šviestuvai – tai detalė, be kurios neapsieis joks vaikų kambarys. Ji ne tik suteikia puikų apšvietimą, bet ir padeda kurti savitą stilių, kuris artimas jūsų atžalai. Vis dėlto, kartais nelengva išrinkti tinkamą apšvietimo rūšį, kuri sudarys visas sąlygas ne tik žaisti, bet ir mokytis, skaityti ar įsijungti neryškią šviesą, padėsiančia naktį lengviau užmigti. Aptarkime, kokios vyraujančios rūšys gali atlikti jūsų pageidaujamas funkcijas ir kaip jas panaudoti?

Lubiniai ir įleidžiami šviestuvai

Populiariausi ir labiausiai naudojami vaikiški šviestuvai – tai lubinės ir įleidžiamos apšvietimo sistemos. Lubinis šviestuvas neretai atlieka pagrindinio šviesos šaltinio funkciją, todėl labai svarbu išrinkti ne tik dailų gaubtą, bet ir pasirūpinti, kad jis užtikrintų tolygią šviesos sklaidą. Daugelis vaikų mėgsta gulėdami svajoti, todėl būtų smagu, jei šviestuvas nebūtų klasikinis ir išlaikytų žaismingumą, skatintų laisvę fantazijoms. Tam geriausiai tinka pakabinami šviestuvai, dabinti įvairiomis žvaigždutėmis, gėlytėmis, lėktuvais ir pan. Kiek mažiau naudojami, tačiau pakankamai populiarūs įleidžiami vaikiški šviestuvai. Nors su jais improvizuoti sudėtingiau, galite įmontuoti įleidžiamus šviestuvus, skleidžiančius įvairių spalvų šviesą. Tai sukurs ypatingą, magišką atmosferą. Žinoma, turite suprasti, kad toks apšvietimas gali būti naudojamas tik kaip papildomas.

Staliniai vaikiški šviestuvai

Staliniai vaikiški šviestuvai ypač naudingi paaugusiems mažyliams. Jie montuojami ant rašomojo stalo ir leidžia jiems mokytis bei skaityti knygas. Tokie šviestuvai privalo turėti kokybiškas, ilgai tarnaujančias ir galingesnes lemputes. Jei renkate stalinį šviestuvą, kuris puikuosis ant stalelio prie lovos, jis gali būti ir kiek įmantresnis, turėti daugiau puošybos elementų. Labai madingi vaikiški šviestuvai, primenantys žaislines statulėles. Juos vaikai panaudos kai naktį negalės užmigti tamsoje arba norėdami lovoje pavartyti knygytę, dar šiek tiek pažaisti.

Sieniniai šviestuvai

Vaikiški šviestuvai, įmontuojami į sieną tinka kiek paaugusiems vaikams. Ypač, jei jie mėgsta skaityti knygas, žurnalus ar kitokią literatūrą. Juos patogiausia montuoti prie lovos ir pasirūpinti, kad šviesos neužsklęstų pernelyg didelis ir įmantrus gaubtas. Čia svarbiausią vaidmenį atlieka jų funkcionalumas. Tokio sieninio šviestuvo tikslas – leisti vaikams skaityti ryškioje, gerą matomumą užtikrinančioje šviesoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *