Su mikroautobusu – iki Berlyno

Kai nusprendėme, kad nevažiuosime į Berlyną su tarptautiniais vežikais, o tiesiog išsinuomosime transportą patys, iškart labiausiai visiems patiko CaRent automobilių nuoma ir jų teikiamas pasiūlymas. Nusprendėme, kad taip ir padarysime – keliausime su autobusiuku iš ten. Paskaičiavome, kad tokia mikroautobuso nuoma kelionei mums kainuos mažiau negu kelionės bilietai privačiam vežėjui. Be to, patys turėjome gerą patyrusį vairuotoją, kadaise dirbusį tarptautinių tolimųjų reisų vairuotoju ir vežiojusį mašinas iš Vokietijos. Tad kelias per Vokietiją, Lenkiją, Lietuvą jam buvo pažįstamas.

Problemos dėl pasų

Pirmiausiai dar prieš lipant į autobusą turėjome šiokių tokių problemų. Visi susitikome Vilniuje prie PC „Panorama“, ir visi sulipome. Paskutinę akimirką vairuotojas dar paklausė, ar visi turime pasą. Tada viena mergina nusijuokė ir pasakė, kad turim visi, išskyrus tuos du jaunuolius. Atrodė, kad ji juokauja, nes šiaip buvo labai aktyvi. Tačiau vairuotojas pasitikslino, ar jie tikrai turi pasus. Jaunuoliai atsakė, kad neturi, bet turi savo studentų pažymėjimus ir banko korteles, o tai taip pat laikoma asmens dokumentais. Tada autobuse kilo nedidelė suirutė ir mažas barnis, nes vieni sakė, kad nebūtina turėti paso, kiti sako, kad tai yra būtinas dokumentas, kurį visada turi turėti su savimi. Taip šiek tiek pasiginčijus, galiausiai pavyko prieiti sprendimą. Mes grįžome šiek tiek į Žirmūnus ir ten pasiėmėme pasus tų vaikų, kurie juos buvo palikę.

Nuostabūs vaizdai

Dėl to kelionė šiek tiek prailgėjo, bet išvažiavus iš Vilniaus visi pajutome, kaip seniai nekeliavome, ir kokia palaima yra tą daryti. Kiekvienas, kuris per ilgai užstringa mieste, būtinai turėtų kartais iš jo išvažiuoti, taip mes sakėme. Ir tai buvo tikra tiesa. Pro langus vėrėsi nuostabi gamta ir vieni autobuso keliautojai ėmė snausti, o kiti tiesiog grožėjosi. Daugiausiai įspūdžių paliko Lenkija, kur kartais tekdavo važiuoti vingiuotais kalnų keliukais lyg kokioje Norvegijoje.

Patogumai autobuse

Autobusas visiems pasirodė labai geras. Nors tai buvo tik nedidelis mikroautobusas, tačiau patogumai jame suteikė tikrai daug malonumo. Tarkime, mes visi važiavome turėdami mažus į sėdynes įmontuotus ekranus, kur galėjome matyti viskius filmus. Taip pat buvo ir vandens aparatas, kavos aparatas. Aišku, kelionėje gerti labai daug kavos nėra gera idėja, kadangi tenka lakstyti į tualetą. Bet ir pastarasis buvo čia įmontuotas į automobilį, todėl niekas nejautė labai didelio nuovargio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *