5 patarimai Jums dėl informacijos saugumo

Ar jums pažįstama situacija, kai tenka ieškoti, kur galėtų būti atliekama recover files after format? Ar nors kartą reikėjo restauruoti kompiuteryje buvusią informaciją? Ar sielojotės, nes iš svarbios kortelės išsitrynė visa informacija, ar tada padėjo memory card recovery? Jeigu jau anksčiau buvote susidūrę su dideliu duomenų praradimu, galbūt esate nusvilę ir jau apmąstę patys, kaip saugoti tuos savo duomenis. Tačiau, jeigu to dar nedarėte anksčiau, tada galbūt neįsivaizduojate, kas jūsų laukia, jeigu pradingtų duomenys. Štai 5 klausimai ir žingsniai tam, kad įsivaizduotumėte, kas nutiktų, ir ką daryti, kad nenutiktų.

Įsivaizduokite padarinius

Pirmasis patarimas yra pabandyti smulkiai įsivaizduoti, kas būtų, jeigu dingtų jūsų duomenys. Tarkime, jeigu dabar įsijungiate kompiuterį, o ten išsitrynę visi failai. Likę tik pačios operacinės sistemos duomenys. Kas dingo? Jūsų darbiniai failai, sąskaitos, turimos licencijos, svarbios programos, filmai, muzikos kolekcija, nuotraukos iš viso gyvenimo, brangūs laiškai? Jeigu jau pradėjote apie tai galvoti, turbūt šiurpas kelia plaukus piestu. Iš tiesų, atrodo, kad visi tie duomenys visada yra, bet juk kiek daug laiko investuota į tai, kad tie duomenys ten atsirastų… Kiek daug reikėjo dirbti, ir kiek ten jų kaupti. Taigi, jeigu įsivaizduojate padarinius, turite suprasti, kad tai yra realu. Jeigu nesiimate jokių apsaugos priemonių, tai ši baisi fantazija bet kada gali tapti realybe ir, labai tikėtina, vieną dieną ir taps. Norite, kad tai nenutiktų? Laikykitės saugumo taisyklių.

Kopijuokite failus

Kiekvienas svarbus failas turi turėti savo kopiją. Tai gali būti tiek skaitmeninė kopija virtualioje aplinkoje, tiek informacijos perkėlimas į išorinius saugojimo diskus ir kitur.

Daiktus laikykite saugiai

Jeigu norite, kad patys jūsų įrenginiai visada veiktų tinkamai, tuomet pasistenkite ir daiktus turėti saugiai sudėtus. Nemėtykite kompiuterio, telefono ar kokių nors atminties kortelių. Viską visada laikykite sau skirtoje vietoje.

Tvarkingai rūšiuokite duomenis

Taip pat svarbu ir rūšiuoti duomenis kompiuteryje. Tada galėsite iškart ištrinti tai, kas nevertinga, o gerus ir svarbius dalykus nukopijuoti dar kažkur. Nelaikykite nevertingų informacijos katalogų kompiuteryje, o taip pat skirkite laiko kartą per savaitę prasivalyti kompiuterį nuo nereikalingų informacijos kiekių.

Būkite pasirengę

Visada būkite pasirengę tam, kad duomenys dings. Jeigu turėsite šį avarinį režimą mintyse, tai automatiškai saugosite ir neleisite savo duomenims papulti į pavojų. Tai juos ir išgelbės.

1 mintis apie “5 patarimai Jums dėl informacijos saugumo”

  1. Informacijos saugumas priklauso nuo to, kur ji yra laikoma. Dažnai į tai nėra atkreipiama dėmesio, tačiau reikia stiprinti vidines sistemas, o jeigu jų nėra, tuomet jas kurti ar nuomuoti. Dažna įmonė dirba su jautria informacija apie klientus, todėl verslo valdymo sistemos yra puikus pasirinkimas. Taip ne tik apsaugota informacija bus, bet ir klientų valdymas bus optimizuotas.
    http://www.terraproject.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *