Net jeigu nusprendėte laikytis senovinio stiliaus, baldai virtuvei gali būti skirtingi pagal tai koks tas stiliaus pasirinkimas bus. Ne viskas, kas senoviška, yra vienoda. Dėl to net ir senovinės virtuvės baldai gali skirtis ir tarpusavyje visai nederėti. Todėl visada pirmiausia verta surasti vieną stilių, o tada pagal jį rinktis baldus.
Stilius – kaip iš puošnių rūmų
Šį stilių galėtume įsivaizduoti itin senuose antikvariniuose namuose. Jeigu eitume po taikomosios dailės muziejus, kur vaizduojami senoviniai interjerai, būtinai prieitume tuos laikus, kai ant sienų kabėdavo didžiuliai gobelenai, o namai apskritai neturėjo atrodyti šviesiai. Tuo laiku ir virtuvė galėjo būti senovinė, tamsi ir kartu kažkaip didingai jauki. Jeigu norėsite kurti tokį interjerą, ieškoti galėsite netgi tikro tamsaus antikvaro. Tačiau jeigu kolekciniai baldai virtuvei bus per didelė prabanga, galėsite rinktis iš dabar pardavinėjamų baldų, dabar ir gamintų, tačiau turinčių itin ryškų senovės pojūtį. Tam yra skirtos specialios sendinimo technologijos, sukuriančios pasirinktą įspūdį. Tai galės būti ir didžiulės ąžuolinės spintos, indaujos, aukšti stalai bei puikios kėdės, atrodančios kaip sostai. Aišku, minimalizmui vietos čia neliks ir tiesiog galės būti viskas apkrauta daiktais, dekoracijomis, gražiais visokiais pasirinkimais, indais, žvakėmis, paveikslais.
Virtuvė kaip iš „Namelio prerijose“
Visai kitokį įspūdį kurs jaukus virtuvės interjeras kaip iš tokių serialų kaip „Namelis prerijose“. Nors čia virtuvės baldai taip pat bus senovinio stiliaus, tačiau jie turės daugiau atvirų lentynų, kurios per stiklą leis matyti ten sustatytą porcelianą. Pačios spintelės galbūt bus šviesių spalvų, kreminės ar panašios. Visur bus primerkta šviesių gėlių, augalų, ant stalo puikuosis jaukios languotos staltiesės. Tai jaukaus, paprasto, valstietiško stiliaus virtuvė, kuriai sukurti nereikia naudoti itin prabangių raudonmedžio antikvarinių baldų, tačiau vis tiek galima sukurti jaukią atmosferą.
Autentiška virtuvė su palikimu
Vienas smagiausių dalykų kuriant senovinę virtuvę, yra galimybė joje panaudoti paveldėtus baldus. Juk kartais mes iš kažkur gauname kokią seną indaują, seną skrynią ar keistą lininę močiutės rankų darbo seną, bet vis dar gerą staltiesę. Jeigu namuose neturime nė vieno senovinio kampo, tada tuos daiktus tenka nugrūsti į rūsį ar išmesti, parduoti. Tačiau, kada kuriate kažkurią erdvę senovinio stiliaus, tarkime virtuvę, joje gali prisiglausti visi tie daug istorijos menantys ir specialią aurą turintys paveldo elementai – jūsų paveldėti baldai ar interjero detalės.