Populiarūs porceliano gaminiai

Manoma, kad porcelianas atkeliavo iš senovės Kinijos, ir kadaise buvo toks brangus kaip auksas. Išduoti porceliano sudėtį reiškė išduoti valstybinę paslaptį, dėl to ši medžiaga išliko tokia vertinga Kinijoje. Vėliau ji paplito po Europą ir visą pasaulį, o šiuo metu iš porceliano yra gaminami įvairūs gaminiai. Galite rasti ir tokių, kurie yra šioje rinkoje, ir tokių, kurie jau laikomi senoviniais, kolekcionuojamais, ir jų taip paprastai neįsigysi, nes juos mažai kas gamina.

Masinė porceliano gamyba

Pati plačiausia porceliano pramonė šiais laikais yra indų iš porceliano gamyba. Niekur nuo to nedingsi – indai iš porceliano buvo ir bus gaminami šiais laikais tikrai uoliai. Taigi, jeigu manote, kad dar neįsigijote porceliano indų serviso, galbūt pats metas jums tą padaryti. Dar yra gamyklos, kurios puikiai išnaudoja šią nuostabias tradicijas turinčią medžiagą ir pristato daug įvairių porceliano gaminių. Galima pirkti tik vieną baltą porceliano puodelį ar lėkštutę, o gal kinišką šaukštelį sriubai. Galima pirkti ir visą servisą. Dažniausiai porcelianas yra klasikinis baltas arba gaminamas kartu su glazūromis, kurios jį papuošia. Gali būti dedami ir vadinamieji „printai“, tai tam tikros rūšies spauda, kuri priverčia paprastą indą atrodyti daug gražiau, geriau, taip pat ir įmonės savo logotipus ant tokio porceliano gali atspausdinti.

Kolekciniai egzemplioriai

Yra entuziastų, kurie kolekcionuoja senienas. Nors porceliano gaminiai kuriami ir šiandien, tačiau senovinis porcelianas laikomas antikvarine vertybe. Ypatingai tas, kuris yra ne indai, o įvairios figūrėlės. Indai dar bent iš dalies turi kažkokį fabrikinį aspektą, nes visi daromi pagal tą patį brėžinį, net jeigu kadaise jie būdavo kuriami rankomis. O štai porcelianoskulptūrėlės išlieka visiškai unikalios be jokių skrupulų. Tai tiesiog puikios gražios skulptūrėlės, kurios leidžia pamatyti, kaip atrodo visa ši porceliano karalystė. Beje, dažniausiai kuo senesnis porcelianas, tuo dailiau jis papuoštas. Tik ant porceliano pamatysite dailias blizgančias arba spalvotas juosteles. Tik porceliano gaminiai jums atrodys tokie dailūs, tokie verti jūsų dėmesio. Taigi, jeigu norite kolekcionuoti gerus egzempliorius, bus sunku juos įsigyti, nes geriausias porcelianas jau puikuojasi garsiose kolekcionierių kolekcijose.

Dabartinių menininkų nuopelnai

Žinoma, ir dabar iš porceliano yra kuriamas menas. Skirtinguose kraštuose kitoks. Priklauso ir nuo menininko pažiūrų. Kai kurie kuria klasikinį arba modernų meną – normalias skulptūrėles, paveikslus. Kiti eina per postmodernizmo prizmę ir kuria labai keistus kūrinius.

1 mintis apie “Populiarūs porceliano gaminiai”

  1. Dabar porcelianas labai populiarus, tačiau porcelianiniai ženkliukai ar pakabukai labai lengvai dūžta… Mes vienais metais paskutinio skambučio proga dvyliktokams dovanojom porcelianinius ženkliukus, tai ne paslaptis, kad ne vienas ir įtrūko ar sudužo. Dabar dovanojam tik metalinius. Kokybiškesnis ir ilgaamžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *