Kuo mediena pranašesnė prieš kitas žaliavas

Jeigu klaustumėte, kuo mediena pranašesnė prieš kitas medžiagas, medienos centras, be abejo, jums atsakytų į klausimą su detalėmis. Tačiau ką atsakytų paprasti žmonės, kurie nėra medienos ekspertai? Jie turbūt pastebėtų jiems patiems aktualiausius dalykus, kuriuos aišku paminėtų ir medienos centras.

Prieinama kaina

Jeigu lygintume medienos ir įvairių kitų ją pakeisti galinčių statybinių medžiagų kainas, tikrai matytume, kad būtent medienos kainos yra mažesnės. Taigi, tai yra gana ekonomiškas sprendimas. Tarkime, norite statytis namą ar namelį ir galvojate, kas geriau: ar rąstinis namas, ar koks nors iš akyto betono blokelių. Be abejo, kad medinis jis kainuos tikrai tik pigiau, taigi, tai jau yra labai svarbus kriterijus. Žinoma, mediena yra gerokai pigesnė būtent pas mus, Lietuvoje, kur tiek daug miško.

Natūralu ir iš gamtos

Vėlgi, vien dėl to, kad mes tą mišką nuolat matome, kad esame vis apsupti tokių nuostabių vaizdų ir to jausmo, kad aplink mus ošia, supasi eglės, pušys ir kiti kamienai, vien tai mums suteikia daug pojūčio, jog namas iš medienos yra taip ekologiška ir gamtiška, kaip kad valgyti ridikėlį, ką tik išrautą iš savo darželio. Žinoma, cementas, žvyras, plytos ir kitokios statybinės medžiagos iš esmės taip pat yra iš gamtos, tačiau ta gamta kažkur labiau pakasta, ji nėra mums tokia prieinama kaip mediena. Dėl to psichologiškai mums maloniau matyti medieną.

Gražu

Ir aišku, medis yra gražus. Jis gražus perpjautas skersai ir išilgai, nes turi savo raštus ir tekstūras. Jis gražus ir dėl to, kad labai lengvai pasiduoda formavimui, taigi, norint, galima iš jo ištekinti kokią nori formą, galima padaryti taip, kad mediena atrodyti, kaip tik pageidauji. Taigi, su mediena iš tiesų nereikia svarstyti, kaip padaryti, kad ši baisi statybinė medžiaga atrodytų geriau? Ji iškart mums yra patraukli. Vieni žmonės ją šlifuoja, dažo, išryškina arba nuslepia medžio tekstūrą. Kiti daro priešingai: kuo labiau atskleidžia medžio ir medienos prigimtį, todėl pas juos lentos ir mediena būna kone dar su žieve.

Lengva

Ir žinoma, kiekvienas medienos centras žino tai, kad nenorėtų būti akmenų centru. Kodėl? Nes su akmeniu po kaklu tu paskęsi, o medinė lenta padės išplaukti. Medis yra lengva statybinė medžiaga, dėl to tiek fiziškai, tiek ekonomiškai su ja yra lengviau dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *