Kai higienos trūkumas sugadina kompiuterį

Higiena kompiuteriui – labai svarbus dalykas. Jeigu nesilaikote tinkamų higienos reikalavimų, nenustebkite, kad reikės ir computer repairs, computer repair. Kaip laikytis švaros ir higienos reikalavimų, kad laptop repairs, laptop repair būtų tinkamas?

Maistas ir gėrimai

Jeigu vis dar turite siaubingą įprotį valgyti ir gerti gėrimus šalia kompiuterio – pats metas to atsikratyti. Dar nė vienam kompiuteriui nebuvo į naudą, kai jį kas nors apliejo savo kava, gira, alumi ar kisieliumi. O ir į klaviatūrą užstringantys trupiniai naudos nepriduoda. Tad, jeigu galite – padarykite taip, kad būtų kuo mažiau nuostolių ir maistas bei gėrimai neužstrigtų kompiuteryje. Tiesiog valgykite ne prie kompiuterio ir taip pamatysite, kaip reikalai tik taisosi.

Švarus kambarys

Dar vienas pasiūlymas – nešiojamą kompiuterį naudoti tik kambaryje, kuris tikrai yra švarus. Kuriame neskraido tirštas dulkių rūkas, kuriame, nėra pūkų kalno, kuriame taip pat ir stalas švarus. Jeigu oras yra nešvarus, tai kompiuteris ventiliuosis nešvariu oru. Jam cirkuliuojant, nešvarumai kaupsis kompiuterio sistemoje, o tai tikrai nebus jam į naudą. Taigi, pasistenkite turėti švarų kambarį, pasistenkite, kad kompiuteris būtų naudojamas tinkamoje aplinkoje. Blogas naudojimo pavyzdys: šveičiate sienas ir lupate tapetus, o, kad nebūtų nuobodu, šalia pasidedatelaptotą ir rodote filmus per jį. Patys esate apsigaubę skaromis, raspiratoriumi, pirštinėmis, o po darbų vis tiek atrodote kaip juodaodis. Manote, dulkės paliečia tik jus? Tai tikrai paliečia ir kompiuterį. Gal pakaktų kelias dienas jį palaikyti tokioje terpėje, ir galėsite išmesti jį kartu su tais nuplėštais tapetais.

Kompiuterio apačia

Patys svarbiausi kompiuterio vėdinimo ir aušinimo elementai yra jo dugne ir šonuose. Ten yra specialios ventiliacinėsangos, per kurias įeinantis oras ataušina kompiuterį. Įsivaizduokite, kas nutinka, jeigu kompiuterį pasidedate ant pūkuoto pledo. Visų pirma, ima nebe praeiti oras, antra, jis ateina su pūkais. Vadinasi, visas ventiliatorius netrukus užsikemša, procesorius įkaista ir kompiuterį pamažu apleidžia jėgos.

Kompiuterio vidinė tvarka

Kai kalbame apie kompiuterio higieną tam, kad jis veiktų, turime omenį ir vidinę kompiuterio tvarką, švarą. Svarbu, kad kompiuteris viduje būtų tvarkingas, neužleistas virusais, trojanais. Reikia nuolat tvarkyti kietojo disko turinį, rūšiuoti informaciją, nereikalingą ištrinti. Taip pat reikia stengtis vis nuskenuoti kompiuterį, atnaujinti programinę įrangą. Tik tai gali apskritai padėti kompiuteriui išlikti normalios būsenos, veikiančiam. Jeigu to nedarysite, tuomet jis suges ir išvis nustos veikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *