Vitaminai: kokie požymiai išduoda vitaminų trūkumą?

Vitaminozė (t.y. vitaminų perteklius) yra itin pavojinga būsena, galinti pakenkti sveikatai, ne ką mažiau, nei vitaminų trūkumas. Deja, vitaminų trūkumą sunkiau pastebėti, nes simptomai, neretai panašūs į nuovargį ar tiesiog nuolatinį stresą. Kita vertus, vykstantys cheminiai procesai pramonėje, didėjant aplinkos užterštumui, net ir visavertė mityba negali užtikrinti reikiamų vitaminų kiekio.

Vitaminas A

Odai tapus jautresnei ir pradėjus pulti kvėpavimo takų ligoms, galima įtarti, kad organizmui trūksta A grupės vitaminų. Reiktų sunerimti, jeigu pablogėjo regėjimas arba jaučiate nuolatinį nuovargį.

Visi vitaminai akims paprastai turi šios grupės medžiagų.

Vitaminai B

Nors vitaminai B1 – B6, B12 atsakingi už skirtingas organizmo funkcijas, praktiškai visuomet trūkstant šios grupės medžiagų, žmogų apima depresija, sutrinka virškinimas, dingsta apetitas. Greičiau nei įprastai nusilpsta raumenys, slenka plaukai.

Vitaminai plaukams ir vitaminai odai yra išgaunami iš šios rūšies medžiagų. Šaltuoju metų sezonu vitaminai moterims rekomenduojami būtent dėl B grupės produktų. B grupės medžiagų, paprastai, turi vitaminai atminciai ir vitaminai nagams.

Vitaminas E

Trūkstant E grupės vitaminų sutrinka kraujo apykaita, didėja rizika susirgti onkologinėmis ligomis. Vitaminai vyrams tampa būtini, nes gali sutrikti lytinė funkcija.

Dažnai šios grupės vitaminai sanariams skiriami dėl bendros organizmo būklės atstatymo. Sakoma, kad skauda kelio sąnarį – skauda stuburą, o jeigu skauda stuburą – skaudą visa kūną ir dvasią.

Vitaminas C

Jeigu kraujuoja dantenos, ilgiau gyja žaizdos, sumažėja darbingumas – tai pirmieji požymiai, kad būtini vitaminai C. Šios grupės medžiagos praktiškai neįmanoma perdozuoti. Tai vienintelis vitaminas, kuris pats pasišalina iš organizmo. C vitaminai vaikams gali padėti kovoti su žeršalimo ligomis ir užtikrinti bendrą organizmo atsparumą.

Vitaminai sportuojantiems, visuomet, būna papildyti šios grupės medžiagomis. Didesnis Vitaminai C kiekis yra reikalingas rūkantiems.

Folio rūgštis

Rekomenduojami folio rūgšties vitaminai nesciosioms. Jie itin naudingi pirmosiomis nėštumo savaitėmis. Vartojami iki trijų nėštumo mėnesių teigiamai veikia vaisiaus vystymąsi ir mažina genetinių ligų riziką.

Geležies preparatai

Geležis – nepamainomi vitaminai sirdziai. Šios grupės vitaminai padeda subalansuoti netinkamą mitybą. Geležis turi itin didelę įtaką nervų sistemai, imunitetui, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jeigu trūksta šios grupės medžiagų pradedame jausti dažną oro trūkumą, pakitusį skonio pojūtį.

1 mintis apie “Vitaminai: kokie požymiai išduoda vitaminų trūkumą?”

  1. Sveika mityba yra itin svarbi ir kalbant apie musu mazuosius. Svarbu pasirupinti, kad mazylis gautu uztektinai naudingu medziagu, nes tik tokiu atveju gales augti sveikas bei dziaugtis augdamas be ligu ir vaistu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *