Aliuminio rinkėjo gyvenimas

Vienokį santykį su aliuminiu turi gamintojai, kuriems svarbiausia aliuminio kaina gamintojams, atvežimo galimybės, aliuminio kokybė. Visai kitoks santykis – aliuminio rinkėjams, kuriems svarbu aliuminio kaina kaip superkamo metalo. Tiesa tokia, kad metalas yra perdirbama medžiaga, o aliuminis – vienas brangesnių metalų. Taigi, jį rinkti ir atiduoti perdavimui tikrai apsimoka.

Važinėja per kaimus su priekaba

Stasys sako, kad važinėti per kaimus ir rinkti aliuminį – vienintelis dalykas, kuris jam liko. Tačiau šis amatas ir maitina žmogų. „Neturiu išsilavinimo ar labai gražios praeities, bet tai nereiškia, kad noriu kažkam tarnauti ar būti kažkam priklausomu. Tai vienas nesmagiausių šių laikų gyvenimo dalykų, kai žmonės eina į valdiškus darbus, uždirba minimumą, ten juos išnaudoja, o vergvaldžiai pelnosi iš tokių žmonių. Man geriau važinėti su priekaba po kaimus, rinkti aliuminį ir kitus metalus, juos priduoti, ir iš to gyventi. Kartais važiuojant žmonėms ir kokį darbą tenka nudirbti, dažniausiai vienišoms moterims. Tai joms daržinė būna sukritusi, tai kas nors kito, kokius obuolius reikia suvežti, plyteles iškloti. Nors važiuoju tiesiog rinkti metalų. Bet žmonės mato, kad esu sąžiningas, todėl man duoda ir daugiau darbų“, – sako Stasys.

Pasitaiko įvairių radinių

Paklaustas, kokį aliuminį tenka surinkti, Stasys sako, kad pasitaiko įvairų radinių. „Nors jau daug metų renku metalą, bet vis tiek vis kas nors nustebina. Aišku, galvojant apie pinigus, visada labiau norisi tuos rinkti metalus, iš kurių daugiau gali uždirbti. Tai gerai, jeigu randu kokį sulankstytą aliuminio puodą arba kibirą, daug metalo, iškart geriau. Kaina vis dar gera ir nemanau, kad kada kris. Iš buitinių prietaisų kartais būna didelių aliuminio dalių. Iš šaldytuvų, viryklių. Taip pat ir iš automobilių. Tačiau žmonės visko į tą priekabą primeta. Aš neišrankus, neatsisakau. Paimu ir aliuminio šaukštelį, ir vąšelį. Juk po truputį taip ir susideda tas metalas. Galiausiai, vis tiek viskas bus ištirpdyta ir pagaminti nauji vamzdžiai, indai ir kiti gaminiai, kurie vėl bus prikelti gyvenimui“, – sako vyras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *