Vet klinika paaiškina, kodėl šunims būtina kirpti nagus

Jei norite, kad jūsų šuo būtų sveikas ir laimingas, turite rūpintis tinkama augintinio priežiūra. Vet klinika primena, kad labai svarbu šuniui reguliariai kirpti nagus. Neprižiūrėti nagai ne tik trukdo augintiniui laisvai judėti, bet ir gali kelti skausmą ar tapti rimtesnių sveikatos sutrikimų priežastimi. Veterinarai teigia, kad tuo atveju, kai šuns nagai yra per ilgi, kad patogiai pastatytų leteną ant žemės, augintinis turi smarkiai išskiesti pirštus, o tokia poza nėra natūrali. Ilgi nagai kliūna už daiktų, įstringa plyšiuose. Dar blogiau, jei šuniukas yra jauno amžiaus, kadangi jam gali išsivystyti plokščiapadystė, augintinis gali pasitempti sausgysles ar raumenis, jausti sąnarių maudimą.

Kaip teisingai kirpti nagus ir ką daryti, jei įkerpate per daug?

Priklausomai nuo šuns veislės ir nago augimo greičio, nagus reikėtų karpyti maždaug kartą per mėnesį. Vet klinika primena, kad šiai procedūrai negalima naudoti žmogaus nagams skirtų žirklių ir reikia specialių žirklučių iš veterinarijos klinikos ar gyvūnų prekių parduotuvės. Nagas kerpamas 45 laipsnių kampu, prie gyvos nago dalies. Jei šuns nagai yra šviesūs, šią dalį galima gan aiškiai matyti. Jei nagai juodi, būkite atsargūs ir kirpkite nedidelę nago dalį, kol įprasite prie procedūros. Jei įkerpate į „gyvąją“ nago dalį, neišsigąskite. Jei jau netyčia užkliudėte kraujagyslę ir nagas kraujuoja, toje vietoje pridėkite kelis sausus kalio permanganato kristaliukus. Nepanikuokite, kadangi šuo labiau išsigąs Jūsų nerimo, o ne pačio skausmo. Jei įvyko nelaimė, nenutraukite nagų kirpimo procedūros. Jei nepasitikite savo jėgomis, nuveskite augintinį į veterinarijos kliniką, kur jam apkirps nagus ir paaiškins, kaip tai atlikti savarankiškai namuose.

Nuo kada pradėti kirpti nagus ir kaip pripratinti augintinį prie šios procedūros?

Nagai šuniukams pradedami trumpinti nuo 3 savaičių amžiaus. Nepamirškite, kad kuo dažniau atliksite šią procedūrą, tuo lengviau šuniukas pripras prie žirklių ir jų nebijos. Paskatinkite šuniuką skanėstais, girkite ir paglostykite. Leiskite šuniui apuostyti žirklutes. Duokite augintiniui laiko ir nekirpkite nagų per jėgą. Primename, kad priekinių ir užpakalinių letenų nagai skiriasi. Užpakalinių nagai nudyla greičiu nei priekinių, tačiau priekinių letenėlių nagus nukirpti yra lengviau ir paprasčiau. Kirpdami nagus nepamirškite penktojo piršto nago, kuris neliečia žemės, bet augdamas gali pradėti suktis, suragėti ar net „įaugti“ į letenėlės pagalvėlę, o tokiu atveju gali prireikti operacijos. Paprastai užpakalinių letenėlių penktieji nagai yra pašalinami, kol šuniukai yra jauni. Daugelis veislinių šunų jau gimsta be penktųjų užpakalinių letenėlių nagų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *