Šilumos siurbliai

Žinome pačius įvairiausius šildymo būdus – malkomis, granulėmis, durpių briketais, gamtinėmis dujomis. Neseniai populiarus tapo dar vienas būdas – šildymas oras vanduo. Spaudoje pasirodo vis daugiau straipsnių apie šilumos siurblius oras vanduo, tačiau ar juose tikrai pasakomi ir jų trūkumai, ne tik privalumai? Žinant įrangos pliusus ir minusus lengviau nuspręsti ir nesigailėti dėl savo pasirinkimo. Šildymo oras vanduo pliusai

1. Patogumas

Didžiausias šios sistemos privalumas tai suteikiamas komfortas. Įsirengus šilumos siurblius nereikia jų kūrenti, tereikia nustatyti norimą temperatūrą. Kai kurie siurbliai turi du režimus, todėl jei pirmame aukšte yra grindinis šildymas ir pagrindinės patalpos, jos gali būti šildomos daugiau, o antrame aukšte radiatoriais galima nustatyti mažesnį šildymą. Be to, išvažiavus taip pat galima reguliuoti temperatūrą per atstumą. Visa tai suteikia ne tik daug komforto, bet ir leidžia sutaupyti.

Šildymas oras vanduo veikia per grindų sistemą ir radiatorius.

2. Paprastas įrengimas

Antras privalumas tai paprastas sistemų įrengimas, nereikalaujantis daug vietos. Įrenginius sudaro du blokai, išorinis statomas lauke, vidinis – name, jis užima vietos panašiai kaip šaldytuvas.

3. Paruošiamas karštas vanduo

Šildymas oras vanduo jungiamas prie boilerio ir kartu ruošiamas karštas vanduo. Vandens temperatūra pašildoma iki +45/+65 laipsnių temperatūros, priklausomai nuo įrenginių techninių savybių.

4. Galima derinti su kitomis namo sistemomis

Šilumos siurblius oras vanduo galima derinti su dujiniu katilu, galima prijungti prie saulės elektrinės, šildyti baseino vandenį net ir lauke.

5. Nedidelė kaina

Šilumos siurblių oras vanduo kaina prasideda nuo 3000 eurų ir priklauso nuo įrangos kokybės ir galios.

Oras vanduo sistemos trūkumai

Šildymas oras vanduo turi ir minusų, kuriuos pardavėjai dažnai stengiasi nutylėti. Svarbiausias dalykas prieš įsigyjant įrangą – paskaičiuoti metų eksploatacijos išlaidas. Kai namas nėra naujas ir sandarus, šildymas reikalaus daug elektros energijos. Nors ir kalbama apie valstybės teikiamą paramą šilumos siurbliams, įrengiant juos ne naujos statybos namuose, verta paskaičiuoti, ar kada nors atsipirks įranga ir ar verta mokėti daugiau vien dėl patogaus ir ekologiško šildymo būdo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *