Reguliuojama šiluma

Apie šilumą daug kalbėtis tenka ne tik šildymo sezono metu, bet ir dar prieš jam prasidedant. Būtent vasarą daug kas „ruošia kailinius žiemai“, todėl įsirenginėja naujas šildymo sistemas. Pas daug ką atsiranda naujos šildymo dujomis sistemos, termoreguliatoriai, kitokie papildomi dalykai, leidžiantys užtikrinti efektyvų energinį išnaudojimą. Šį kartą plačiau pakalbėkime apie termoreguliatorius – kada jie naudingi, ir kam jų labiausiai reikia.

Vieno žmogaus namai

Jei namuose gyvena didelė šeima, tikėtina, kad kone kasdiena bet kuriuo metu kažkas bus namuose. Tas, kas namuose, tam reikia ir daugiau šilumos. Taigi, tokiems namams gal nebus labai dažna būtinybė atjungti šildymą žiemos metu ar jį labai sumažinti, nes namuose nieko neliks. Bet dabar pagalvokime apie tuos namus, kuriuose gyvena tik vienas žmogus. Jeigu jis išvyksta į kelionę užsienin, o gal paprasčiausiai šventinei savaitei per Kalėdas į kaimą pas tėvus, namai lieka negyvenami. Kam eikvoti šilumą? Nėra gerai, jeigu visi namai užšąla ir grįžti kaip į Antarktidą. Tačiau palikti namus visiškai užkaitintus, tikrai nėra prasmės. Taigi, išeitis čia ir yra termoreguliatoriai, su kuriais galima nustatyti norimą temperatūros lygį. Jūs galite palikti tokią šilumą, su kokia gal nenorėtumėte patys būti, tačiau patiems namams jos dar užtektų, kad neužsitrauktų ledas ant atvirai paliktos stiklinės vandens.

Jeigu bandysite padaryti kažkokį reguliavimą šilumos, neturėdami specialaus termoreguliatoriaus, o dar ir namas bus šildomas kietu kuru, tai nieko nepešit. Krosnimi šildomas namas tiesiog įšals, nes niekas jo nekūrens, o jeigu bandysite šiaip bet kokiu metu reguliuoti šilumą, tai darysite „iš akies“, ir tikrai nemažai vargsite.

Laiptinės ir bendros erdvės

Tuo tikslu, kad visiems būtų kuo patogiau, ir yra sukurti termoreguliatoriai. Su jais galite pasiekti tokių rezultatų, kokiais džiaugsitės labiausiai, dėl jų jausite tikrai didelį pranašumą. Galite padaryti taip, kad šiluma būtų reguliuojama skirtingose erdvėse. Gal norėsite, kad šiltų tik virtuvė ir svetainė. Gal norite miegoti vėsiame kambaryje, todėl padarysite, kad nebešiltų taip stipriai miegamasis. Na o bendrųjų erdvių šilumos reguliavimas apskritai yra tiesiog būtinas. Dar ne per seniausiai buvo pakeistos nuostatos šildymo daugiabučiams Vilniuje. Paaiškėjo, kad kiekvieno namo bendrija gali pasireguliuoti, kad jų rūsiai ir laiptinės, kitos bendros erdvės būtų šildomos mažiau. Tai padarius galima pasidžiaugti kur kas mažesnėmis sąskaitomis už šildymą. Tad termoreguliatorius yra sprendimas žmonės, mokantiems sutaupyti ir mąstantiems apie ateitį.

2 mintys apie “Reguliuojama šiluma”

  1. O aš namų neįsivaizduoju be židinio, suteikiančio jaukumo namams. Dabar itin gausų židinių asortimentą galima peržiūrėti internetu ir išsirinkti labiausiai tinkamą jūsų namams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *