Oro kondicionieriai ir jų poveikis sveikatai

Šiandien oro kondicionieriai jau nieko nestebina. Tai tampa ne prabangos pirkiniu, o pirmo būtinumo, juk vasaros karščiai alina beveik kiekvieną iš mūsų. Prikaitintoje patalpoje sunku tiek dirbti, tiek ir ilsėtis. Ieškomos įvairios išeitys, tačiau labiausiai padeda tik tokie įrenginiai, kurie vėsina orą. Kitos priemonės, kaip paprasti oro ventiliatoriai ar roletai nuo saulės, tik šiek tiek ar laikinai pagerina padėtį, tačiau iki tinkamo mikroklimato sukūrimo dar labai toli.

Neretai galima išgirsti, kad oro kondicionierius kenkia sveikatai, nes dažnai tose patalpose būnantys žmonės peršąla būtent nuo šalto oro. Čia svarbu paminėti svarbų dalyką – taip nutinka tik tada, kai persistengiama su temperatūros nustatymais ir nustatoma pernelyg žema temperatūra palyginus su lauko temperatūra. Jei lauke yra daugiau kaip 30 laipsnių karščio, o jūs savo namuose ar biure nustatysite 18 laipsnių šilumos, tai žinoma, kad peršalti tikimybė ženkliai išauga. Geriausia, kai tarp lauko ir vidaus temperatūrų yra ne didesnis kaip 5 laipsnių skirtumas. Tai reiškia, kad prie aukščiau įvardintos lauko temperatūros reikia nustatyti, kad oro kondicionierius atvėsintų patalpas iki 25 laipsnių. Tuomet, nei jūs peršalsite, nei teks kentėti dėl alinančio karščio. Taip pat peršalti galima ir tokiais atvejais, jei žmogus yra ilgą laiką tiesiai po įrenginio skleidžiama šalto oro srove.

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai sveikatai yra labi naudingi ne tik dėl tinkamo mikroklimato sukūrimo. Galima įsigyti tokį įrenginį, kuris be savo tiesioginės šaldymo – vėsinimo funkcijos atlieka ir kitas funkcijas. Pavyzdžiui, dulkių šalinimas iš oro. Tam naudojama šiuolaikiška filtrų sistema. Taip pat galimas namų erkučių, žiedadulkių, naminių gyvūnų plaukų šalinimas iš patalpų oro. Tokios filtrų sistemos atlieka svarbias funkcijas, kurios užtikrina visų tose patalpose gyvenančiųjų tinkamas sąlygas jaustis ne tik žvaliai, bet ir sveikai. Tai ypatingai aktualu tiems, kurie augina vaikus ar nuo alergijų dulkėms ir žiedadulkėms kenčiantiems žmonėms. Tiesa, derėtų nepamiršti, kad oro kondicionierius neatlieka oro vėdinimo. Ši funkcija negalima, todėl nepamirškite turint šį įrenginį vėdinti patalpų. Tai užtikrins gerą oro cirkuliaciją, kuri labai svarbi norint gyventi sveikai.

Komfortas ir tinkamas sveikatai patalpų mikroklimatas teikia daug naudos visiems. Tam padeda oro kondicionieriai, kurie atlieka savo paskirtį ir kuria tinkamas sąlygas gyventi bei dirbti tinkamomis sąlygomis. Vėsios patalpos visuomet bus malonesnės už prikaitintas, o ir nauda bus didelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *