Projektuojame įvairius namo kambarius: patarimai

Vieniems žmonėms gera gyventi bute, kitiems gyvenimo tikslas atrodo individualiu namu statyba kaina. Statant namą, visuomet iškyla galybė klausimų, kaip tą daryti. Juk reikia įrengti visus būtinus kambarius, norisi, kad individualus gyvenamasis namas atrodytų autentiškai, kad būtų gražus, kad tarnautų saviems poreikiams, ir kad iš kišenės neiššoktų. Pakalbėkime būtent apie tuos kambarius, kiek verta į juos investuoti, kaip juos įkurdinti.

Svetainė

Žinoma, visą namų planą darysite dar prieš imantis statybų. Juk tik su namo projektu galėsite eiti paskolos prašyti. Ir šiaip, čia ne sriubą virti, kur gali improvizuoti. Pirma tiksliai viską sugalvoji, surašai, tik tada darai. Tokia jau ta namų statyba. Taigi, ir svetainės planas bus paruoštas iš anksto. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį, kad tai turbūt bus vienas svarbiausių kambarių, kuriame praleisite daugiausiai savo laisvalaikio, kada būname namuose. Dėl savo šiaurietiško klimato, didelę dalį laiko iš tiesų teks būti namuose, ir čia surasti poilsio oazę. Todėl verta pagalvoti apie tai, kad nepritrūktų vietos, kad svetainėje būtų smagu. Priklausomai nuo to, kiek šeimoje gyvena žmonių, svetainė gali būti nuo 15 iki 30 kvadratinių metrų ploto. Žinoma, geriausia, kai svetainė yra kuo didesnė. Dabar dažnas sprendimas yra jungti svetainę su virtuve, ir jūs taip pat statydami namą galite šią mintį pasiskolinti. Tuomet erdvės padaugės, o ir patogu bus patiekti maistą tiesiog čia pat svetainėje. Tada virtuvė susilies su svetaine.

Atskira virtuvė

Jeigu visgi nuspręsite turėti atskirą virtuvę, tuomet pakaks jai ir mažiau vietos. Virtuvė galėtų būti 8 – 15 kvadratinių metrų. Planuoti plotą ir funkcionalumą derėtų pagal tai, kiek bus žmonių, kurie iš tiesų dažnai ir daug laiko leis toje virtuvėje, norės ten būti.

Miegamasis

Pirmiausia galvosite apie savo ir partnerio miegamąjį. Jis gali būti labai įvairaus dydžio. Kuo didesnis, tuo smagiau, tačiau, iš esmės, gali būti ir labai mažas. Tarkime, gali būti tik 8 kvadratinių metrų, tad jame tilps lova ir spinta. Gali būti didelis – iki 20 kvadratinių metrų. Prie miegamojo gali būti prijungta atskira vonia. Taip pat reikės padaryti ir miegamuosius vaikams, kurie kartu taps ir jų mylimais kambariais. Priklausomai nuo to, kiek vaikų ketinsite turėti, tiek turės būti ir kambarių. Vaikams geriau turėti savo atskirus kambarius, tuomet ir bus linksmesni ir savarankiškesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *