Paveikslai su miškais

Ar kada nors pastebėjote, kuo skiriasi, ir kuo panašūs yra paveikslai su miškais? Paveikslo – miško kaina gali skirtis priklausomai nuo to, kas nutapė tą paveikslą, ar žymus dailininkas, ar paprastas. Ir nuo to, kur tą miško atvaizdą pirkote. Jeigu Pilies gatvėje, tai kainuos mažiau, jeigu galerijoje – suplosite daugiau. Įdomu panagrinėti miško vaizdus piešiniuose.

Perspektyvos galia

Dar Italijoje gimusio Baroko metu, arba kitaip tariant, Renesanso tęsinio metu, atsirado naujas parametras piešiant vaizdus. Meno statusas atskiras klausimas, kuris taip pat variavo bėgant laikui. Tačiau tobulinant bet kokius piešinius ėmėsi rasti nauji dalykai. Vienas svarbiausių technikos pakitimų buvo perspektyvos išradimas. Vienas žymus dailininkas, galima sakyti, išrado perspektyvą ir aiškiai įvardijo jos dėsnius tapyboje, mene, tais pačiais principais kaip kokia daugybos lentele naudojasi ir dabar žmonės piešdami. Taigi, kai atsirado perspektyva, tai iš plokščio vaizdo radosi į gylį tolyn nutysę peizažai.

Perspektyva veikia paprastai, naudojant geometriją, tačiau vaizduojamajame mene labai puikiai ji atsiskleidžia ten, kur yra daug pasikartojančių elementų. Tarkime, jeigu miške yra daug vienodo dydžio medžių, perspektyviniame piešinyje jie išsidėsto ritmingai ir labai gražiai. Taigi, norėdami, kad jūsų piešinys turėtų gylio, mišką geriau vaizduokite iš vidaus, o ne iš toli. Peizažuose dažniausiai rodomas visas kraštovaizdis, ir miško kaina bei vertė nukrenta, kai jis nutapomas tik kaip vienas iš daugelių kraštovaizdžio elementų. Tuomet jis pažymimas tarsi tamsia nutystančia dėme, tarsi tokia, kuri driekiasi į tolį, ir ten joje yra kažko daugiau, bet nežinai, ko. Na, o norint išnaudoti visus miško privalumus piešiant piešinį su juo, geriausia yra stengtis mišką vaizduoti iš vidaus.

Paslaptingas miškas

Pereiname prie paslaptingo miško dalies. Nuo senų senovės tiek liaudies pasakose, tiek mitologijoje ir begalėje kitokių dalykų miškas yra kažkas neatrasto, kažkas magiško. Miške gyvena mitinės būtybės, laumės visokios ir pan. Taigi, kaip tik miške galima tikėtis stebuklų. Tik žinoma ne tokiame, kokį perka mišką žmonės verslo ar ūkio tikslais. Tačiau tame nutapytame, sufantazuotame, netikrame miške visada gali atsitikti tikrai visko. Todėl, jeigu norite pamatyti kažką gražaus, jeigu norite pavaizduoti kokį nors stebuklingą dalyką ir nerandate jam tinkamos vietos – padėkite jį į mišką. Šiuolaikinė fotografija taip pat kuo puikiausiai išnaudoja miško kaip gražaus ir žavinčio fono privalumus. Bandykite ir jūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *