Gamta atsidėkos už apšildytus namus

Po to, kai statant namą buvo sugriežtinti reikalavimai dėl to, kokia bus namo energinio naudingumo klase, kilo daug diskusijų. Vieni klausė, kam čia nubyrės į kišenę dėl tokio sprendimo, kiti ieškojo tikrųjų priežasčių, kodėl energetinis sertifikatas turėjo tapti dar vienu biurokratiniu slenksčiu visiems, norintiems pasistatyti namus. Ir ne veltui taip pasistengta. Paaiškėjo keletas dalykų. Iš tiesų, už viską galų gale atsidėkos jums gamta, o su ja juokauti nereikia.

Oro užterštumas deginant kurą

Visų pirma panagrinėkime tos energinio naudingumo klasės anatomiją. Už ką yra skiriami tam tikri taškai? Už tai, kad jūsų namas būtų ne kiauras, o toks, kuris gerai išlaiko šilumą. Argi ne keista, kad valstybė kišasi į tokius reikalus, kaip kad jūsų namų storis. Dar suprasdavote, kodėl miesto architektas neleisdavo nacionaliniame parke pasistatyti namą, panašų į bunkerį, nes tai dėl visų žmonių estetinių funkcijų. Tačiau kodėl dabar nebegalima gyventi šiek tiek kiaurame name su varvančiu stogu ar perpučiama siena? Argi jūs staiga taip ėmėte ir pradėjote kažkam labai rūpėti? O gal visada rūpėjote? Yra ne visai taip. Šis rūpestis, aišku, yra ne tik dėl jūsų, bet labiau dėl kitų. Kai gyvenate kiaurame name, prisidedate prie priežasčių, bloginančių bendrą pasaulio gerbūvį. Tarkime, kai pas jus namie šalta, kad ir kiek pakūrentumėt, reiškia, kad jūs dažniau ir kūrensite. Vadinasi, į atmosferą bus išmetama dar daugiau teršalų, susidarančių degimo proceso metu. Mes jau ir taip esame siaubingai užteršę planetą. Tik pažiūrėkite, kas darosi Tolimuosiuose Rytuose dabar, kai yra šildymo sezonas, ir daug kas pasikūrė krosnis. Paryžiuje dar visai neseniai buvo draudžiama kas antrai mašinai įvažiuoti į miestą, nes reikėjo žmones apsaugoti nuo prasto kvapi, nuo teršalų smogo. Tačiau juk ne tik mašinos, o ir mūsų gyvenamųjų namų krosnys labai padidina teršalų kiekį. Taigi, raginimas kiekvienam žmogui pasidaryti namą taip, kad reikėtų penkis mažiau kūrenti, reiškia ir planą kaip reikiant sumažinti aplinkos užterštumą.

Medienos ir kitų išteklių naudojimas

Aišku, skaičiavimai vyksta ne tik ore, bet ir ant žemės. Kuras yra mūsų planetos dovanos, o dovanas reikia pradėti taupyti, kai jos ima baigtis. Mes juk nežinome, kaip ilgai Žemėje bus gyvybė, bet dedame viltis, kad ateinančios kartos išgyvens nesunaikintos, todėl ir joms reikia išsaugoti žemės planetos ir gamtos dovanų pusiausvyrą bei neiškirsti visų medžių malkoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *