Automobilio draudimas – kokį rinktis?

Lengvojo automobilio draudimas Lietuvoje yra dviejų rūšių: privalomasis ir savanoriškasis. Skiriasi jų sąlygos ir kainos. Dabar pasirink BTA KASKO draudimą ir nesvarbu kas atsitiktų – tavo automobilis bus apsaugotas nuo galimų finansinių nuostolių visą draudimo laikotarpį.

Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas, kaip ir sako pirmasis pavadinimo žodis, yra privalomas visiems tiems, kurie savo vardu turi įregistruotą transporto priemonę. Tuo tarpu KASKO pasirenkamas savanoriškai, kaip papildomas draudimas nuo kitų galimų rizikų. Apie viską galite sužinoti apsilankę https://www.draudimas.lt/ interneto svetainėje. Čia taip pat galėsite rasti geriausią draudimo pasiūlymą.

Kam reikalingas privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas? Apsidraudus juo vairuotojas bus apsaugotas nuo galimų finansinių nuostolių, jeigu eismo įvykio metu nukentės tretieji asmenys t.y. nukentės kitos asmens automobilis ar jame važiavę žmonės. Taip pat, jeigu vairuotojas vairuodamas sukels eismo įvykį, kurio metu nukentės kitas turtas, pavyzdžiui, šviesoforas ar kelio atitvaras.

Tuo tarpu KASKO DRAUDIMAS draudžia nuo kitų galimų rizikų. Tai avarija, vagystė, vandalizmas, stichinės nelaimės, nelaimingas atsitikimas. Pagrindinis skirtumas tarp privalomojo ir savanoriškojo draudimo yra tas, kad pirmuoju atveju bus padengti nuostoliai, kurie bus sukelti tretiesiems asmenims, o antruoju atveju bus padengti nuostoliai, kuriuos patirsite jūs. Tai reiškia, kad apsidraudus tik privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir įvykus vagystei, nukentėjus nuo gamtos reiškinių, pavyzdžiui, krušos ar vandalams suniokojus jūsų automobilį – jūs negausite jokios draudimo išmokos. Patirti nuostoliai bus padengti tik tuo atveju, jei automobilis bus apdraustas KASKO draudimu.

Labai svarbu išsiaiškinti visas draudimo sąlygas. Tarkim, vagystės atveju savanoriškas draudimas galios ir tuo atveju, jei bus pavogtas automobilis. Taip jis galios ir tuo atveju, jei bus pavogtos tik tam tikros jo dalys. Dažnai nutinka ir tokių situacijų, kuomet draudiminis įvykis nutinka stovėjimo aikštelėse. Tai gali būti tokia situacija, kuomet automobilis paliktas prie namų ar prekybos centro, o atėjus pamatote, kad jis subraižytas ar apvogtas. Turint KASKO draudimą nuostoliai bus padengti.

Kaip matome, skirtumų tarp privalomojo civilinės atsakomybės draudimo ir savanoriškojo KASKO draudimo yra daug. Svarbu įvertinti galimą automobilio riziką ir pasirinkti tinkamai. Galbūt jums pakanka privalomojo draudimo, o gal labai branginate savo transporto priemonę ir norite ją apsaugoti nuo įvairių galimų žalų? Tuomet reikia pagalvoti ne tik apie privalomąjį draudimą, bet ir apie KASKO draudimą, kuris pasirenkamas savanoriškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *