Ar verta pirkti būstą Vilniaus centre dabar?

Pastaruoju metu netyla kalbos apie tai, kad galbūt greitu metu Vilniuje kris būstų kainos, prasidės nauja krizė. Tačiau, kai kalba eina apie tai, ar apsimoka dabar naujo būsto pirkimas Vilniuje, reikėtų matyti du Vilnius: tą, kuris yra centre, prestižinėse vietose, ir tą, kuris yra periferijoje.

Būstai periferijoje pigs

Dėl artėjančios krizės ekspertai nesutaria, tačiau dažnai galvoja ir apie tai, kad 2019 m. arba 2020 m. galbūt prasidės vadinamosios kainų korekcijos Vilniaus nekilnojamojo turto rinkoje. Tai kartais įvardinama kaip būsto kainų sprogimas. Visi daugiau mažiau sutaria, kad šį kartą kainų kritimas nebus toks drastiškas kaip 2008 ųjų krizės metu. Daugiausiai būstų kainos kris ten, kur būstas iš tiesų yra pervertintas. Pavyzdžiui, labai senos statybos prastuose daugiabučiuose. Juk 2 kambarių butą avarinės būklės daugiabutyje kur nors Justiniškių pabaigoje, toli nuo centro, dabar vis dar negali įpirkti neturėdamas bent 55 tūkstančių eurų, kai už tokią sumą kitur gali nusipirkti karkasinį naują namą. Arba pats prastas butas kur nors Gargžduose toks kainuotų iki 10 tūkst. Eurų. Todėl toks pabrangimas laikomas neproporcingu. Tikėtina, kad būstų kainos kris būtent senos statybos daugiabučiuose, o mokėjimas "už vietą" padalins Vilnių į prestižines teritorijas ir prastas. Tokie rajonai kaip Perkunkiemis, Pilaitė, Lazdynai, Dvarčionys, Fabijoniškės ir kt. Bus laikomi nutolusiais nuo centro. Nes taip ir yra – juk jie kartais yra nutolę net per 10 kilometrų. Ten tikėtinas ir kainų kritimas. Tad jeigu jūs norite tiesiog nupirkti labai prastą butą toli nuo centro, gal ir verta palaukti kainų kritimo.

Kokybiški būstai miesto centre ir toliau brangs

Visai kas kita yra tokie dalykai kaip naujo būsto pirkimas Vilniuje pačiame miesto centre, pavyzdžiui, Paupyje, Užupyje, Senamiestyje, Žvėryne, Antakalnio pradžioje. Tai yra prestižiniai rajonai ir jie yra labai norimi. Ne tik lietuviams, bet ir užsieniečiams. Vilniui vis labiau tampant konkurencinga Vakarietiška sostine, šis miestas patraukia daugybės investuotojų ir užsienio piliečių akį. Tad jeigu tikrai svarstote apie būsto pirkimą miesto centre – nieko nelaukite – kainos tikrai kils. Tad nieko nelaukite ir jeigu turite tam galimybę, pirkite jau dabar. Nekilnojamas turtas sostinės centre ir dar kokybiškame naujame name visuomet yra likvidus pirkinys, tuo neverta abejoti. Tad drąsiai pirkite ir džiaukitės, kad galite sau tą leisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *