Nors mobilieji telefonai yra mūsų asmeniniai daiktai, liudijantys gana privatų gyvenimą, tačiau išties kažkodėl dažnai mes leidžiame pernelyg gerai kitiems apie juos žinoti ir girdėti. Taip nutinka tada, kai telefonai naudojami per garsiai, ne vietoje ir ne laiku. Kokias garso ribas kartais reikėtų apsvarstyti per naują ir jų neperžengti?
Ligoninėje, hostelyje – be garso
Viena moteris neseniai pasakojo, kad gulėdama ligoninėje po operacijos naktį sunkiai miegojo tiesiog dėl to, kad viena garbaus amžiaus pacientė, palatos kaimynė, naudojosi pusę nakties telefonu garsiai spaudydama mygtukus. Tiesiog neįtikėtina, tačiau yra žmonių, kurie iš tiesų naudojasi telefonu su pypsinčiais mygtukais. Dėl kokių nors mistinių priežasčių galima tą leisti sau daryti namuose, tačiau niekada nereikėtų to daryti, jeigu esame viešoje erdvėje. Juk kitiems tai gali trukdyti. Ką jau kalbėti apie naktį viešoje patalpoje. Jeigu tenka miegoti palatoje ar bendrabutyje, hostelyje, neturėtų būti net kalbos apie mygtukų klaviatūros garso išjungimą bei apie apskritai telefono garso išjungimą. Gerbkime kitus, ir mus taip pat gerbs.
Viešajame transporte – kalbėti ar nekalbėti
Kitas klausimas kartais iškyla važiuojant sausakimšu viešuoju transportu. Įsivaizduokite, kad į jūsų įprastą darbo kambarį yra sustatoma žmonių – kiek telpa. Visi susigrūdę. Ar kiltų klausimas, ar galima kažkam iš jų kalbėti telefonu, tikintis, kad kiti negirdės? Tikriausiai jie girdės net ir tai, ką atsako iš telefono garsiakalbio, kadangi kai kurie žmonės net fiziškai prie jūsų liesis. Taigi, kalbėdami viešajame transporte jūs priverčiate visą autobusą klausytis jūsų pokalbio, o kartu ir neleidžiate žmonėms tyliai užsiimti kitomis savo asmeninėmis veiklomis: skaitymu, galvojimu, naršymu.
Kada trukdys net ir vibravimas
Yra situacijų, kada reikėtų išsijungti ne tik garsą, bet ir vibravimą. Vibravimas taip pat kelia garsą, o jeigu telefonas padėtas ant kieto paviršiaus, tai vibruodamas jis zvimbia kaip kamanė. Dėl to per egzaminus, paskaitų metu ar kitu laiku, kai reikia itin didelio susikaupimo, reikėtų išjungti ir vibravimą.
Ar jums tikrai reikia garsiausio skambučio?
Kartais žmonės nusiperka telefoną ir visą jo naudojimo laiką nekeičia nieko su garsu: nei melodijos, nei jokių parametrų. Perkant gali būti užstatytas maksimalus garsis, bet jums galbūt jo nereikia. Ar tikrai norite, kad net kaimynai iš kito buto girdėtų, kai jums skambina, ar kai jūs rytais kas dešimt minučių vis atidėliojate žadintuvą?