Saulės jėgainės gamybos įmonėse

Lietuvos įmonės sparčiai žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis, vis dažniau renkasi tvarius verslo sprendimus. Saulės jėgainės ant gamybos įmonių stogų ar žemės jau nieko nestebina. Jos gamina švarią, aplinkai draugišką ir pigesnę elektros energiją. Dėl to laimi įmonių vadovai, naudodami pigesnę energiją produktų gamybai, ir visa visuomenė – išvengdama didelio išmetamų į aplinką CO2 dujų kiekio.

Didžiausia saulės jėgainė Pabaltijo šalyse

Ant „Biovela-Utenos mėsa“ gamybinių pastatų įrengta didžiausia saulės jėgainė Pabaltijo šalyse – 1,7 MG. Ši elektrinė pagamina 11 % visos kompanijos sunaudojamos energijos. Vos per 6 mėnesius elektrinę įrengė „Saulės grąža“ patyrusi komanda. Buvo naudojama aukščiausios kokybės įranga – JA SOLAR saulės moduliai, Huawei inverteriai, SCADA valdymo sistema.

Saulės jėgainės įrengiamos su valstybės parama

Gamybos bei visuomeninės paskirties įmonės įsirengusios jėgaines, pasinaudojo valstybės parama. 2021 metais bus skelbiamas naujas kvietimas juridiniams asmenims teikti prašymus dėl paramos. Saulės jėgainės su kompensacija greičiau atsiperka, jau dabar galima pradėti ruošti projektus, juos patvirtinus pradėti statybas. Jėgainę reikėtų priduoti ESO tinklams, kai bus gautas patvirtinimas dėl paramos. Paruošta paleidimui saulės jėgainė jau šiais metais gali gaminti švarią ir pigesnę energiją.

Skaityti toliau: Saulės jėgainės gamybos įmonėse