Apie siuntas vokuose

Nors internetas ir tapo pagrindine komunikacijos priemone, kurioje vokas yra tik ikona, simbolizuojanti buvusius populiarius bendravimo būdus, pakavimo vokai vis tiek realybėje keliauja su įvairiomis žiniomis bei siuntiniais. Kur kada ir kodėl keliauja vokai?

Keliauja siuntos iš Kinijos – baimė dėl muito

Viena iš priežasčių, kodėl didoki pakavimo vokai dažnai atsiranda mūsų pašto dėžutėse – tai siuntos iš Kinijos. Neseniai buvo rašyta, kad lietuviai labai dažnai ką nors užsisakinėja būtent internetu. Tai būdinga ir kitoms mažesnėms Europos valstybėms. Manoma, kad savo šalyje stinga pasirinkimo, dėl to platesniuose kontekstuose ieškoma daugiau prekių. Tačiau pirkti iš lietuviškų ar amerikietiškų interneto parduotuvių yra gana brangu, o užsisakyti prekes iš Kinijos – daug pigiau. Nors jos ir keliauja gana ilgai, tačiau kainuoja kelis kartus mažiau. Kai užsakinėjami mažesni daiktai, smulkesni drabužiai, paprastai tokie siuntiniai siunčiami pakavimo vokuose. Rašoma, kad tai yra dovana, ir toks daiktas gana pigiai nukeliauja į Europą. Aišku, siuntos laukiantys žmonės kartais labai bijo, kad prekė gali užstrigti pakeliui muitinėje, ir gali tekti susimokėti kažkokią sumą dėl to kaip muitą. Kartais tokiais atvejais siuntos net ir išvis atsisakoma. Tačiau kai siuntos siunčiamos vokuose, jos atrodo mažiau reikšmingos, ir muitų mažiau pasitaiko.

Voke tilps mažiausiai apmokestinta siunta

Lietuviams siuntiniai vokuose taip pat yra dėmesio vertas dalykas. Tada, kai siunčiama su Lietuvos paštu ar kitomis sistemomis, visada svarbu surasti mažiausią pakuotę. Vokas atitinka mažesniųjų siuntų kategoriją, todėl ir siuntos apmokestinimas būna visada šiek tiek mažesnis. Tai taip pat verčia rinktis būtent šią pakavimo priemonę,

Patogiau nešti išsiųsti nei su dėže

Kita priežastis, kodėl žmonės noriai siunčia mažesnes siuntas vokuose, tai patogumas. Daug kas sako, kad net iki paštomato nueiti daug smagiau įprastu būdu, tiesiog su savo rankine ar kuprine, kurioje yra vokas. O tada, kai einama su papildomu krepšiu bei, pavyzdžiui, su dėže rankose, jautiesi šiek tiek gremėzdiškai. Tad, jeigu tik siunta telpa į voką, žmonės mielai ir renkasi jį.

1 mintis apie “Apie siuntas vokuose”

  1. Vis dažniau lietuviai užsisakinėja juos dominančias prekes internetu. Kartais kaina būna nurodyta su siuntinu, o kitais kartais prie prekės kaino dar dasideda siuntimo kaina. Siunčiant siuntinį iš taško A į tašką B labai patogu pasinaudoti siuntos kainos skaičiuokle, kad sužinoti, kiek siuntimas gali kainuoti pinigėlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *