Apie nekilnojamąjį turtą Vilniuje

Ne vienas jaunas žmogus susiima už galvos, kai reikia pasakyti, kada koks nors nekilnojamas turtas Vilniuje bus jo. Pirkti būstą čia tikrai sudėtinga, nes kainos nuolat auga.

Kodėl taip augo kainos

Apie NT sektoriaus kainų augimą buvo galima skaityti kelerius metus. Priežastys, kodėl augo kainos, buvo įvairios. Pirmiausia, po krizės atsigavo visas NT sektorius, todėl tai, kas buvo atpigę, vėl ėmė brangti. Taip pat atsirado ir didžiulė paklausa. Į sostinę vis dažniau atvyksta užsienio investuotojai, taip pat čia ir krypsta visas jaunimo srautas studijuoti. Vieni perka būstus ir juos paskui nuomoja, kitiems nuolatos tenka nuomotis. Tad kainų augimas buvo ir dėl to, kad didėjo paklausa, ir dėl to, kad kažkam didėjo galimybės. Žinoma, labai daug žmonių tiesiog pirko būstus dėl rekordiškai mažų paskolų palūkanų. Taigi, buvo sudaryta itin daug paskolų sandorių. Laikoma, kad tai tam tikras ekonominis prašviesėjimas, kada palūkanos tokios mažos. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad apskritai palūkanos yra nestabilus dalykas ir jos gali pasikeisti labai greitai.

Kas bus toliau?

Pastaruosius kelis mėnesius jau netyla kalbos, kad būsto rinka stabilizavosi ir kainos neturėtų kilti. Žinoma, infliacija dar gali padaryti savo. Tačiau natūralu, kad kada taip kalbama apie nekilnojamąjį turtą, tie, kas jau seniai jį turi ir planuoja parduoti, dabar labiau ims mąstyti, ką daryti toliau. Gal metas jį parduoti? Gal metas jį parduoti, kol kainos nenukrito? Jeigu taip mąstys dauguma, tuomet prasidės greitas būstų išpardavinėjimas ir kainos tarpusavyje jau ims lenktyniauti mažumu. Deja, ši konkurencija ir kainų kritimas galimai labiausiai palies tuos, kurie perka itin brangius būstus. Tai tose rinkose gali jaustis pokyčiai. Na o mažuose būstuose mieste, dviejų – trijų kambarių, greičiausiai tokių drastiškų pokyčių nebus.

Variantai paprastai jaunai šeimai

Jaunoms šeimoms tenka galvoti, ką daryti, jeigu neturima jokio būsto Vilniuje. Kai kurie mąsto apie paskolų gavimą ir pirkimą to, ką įmanoma nupirkti. Kiti galvoja išsikelti. Kiti nuomojasi ir vis dar laukia būsto kainos kritimo. Žinoma, verta pasakyti, kad tie, kas perka būstus, daugiausiai žiūri į ateitį. Jie ir įvertina paskolų galimus pokyčius, ir mąsto apie tai, kad nuomotis neapsimoka. Tad, pavyzdžiui, naujas butas naujos statybos bute galėtų būti gera investicija. Juo labiau, kad aplink turbūt butus pirks tik jaunos šeimos, potencialiai tapsiančios draugais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *