Apie geoterminį šildymą

Ar žinote, kas yra geoterminis sildymas? Kuo jis skiriasi nuo šildymo kuru? Ar geoterminis sildymas tiktų jūsų namams, o gal jis jau yra jums pritaikytas? Skaitykite plačiau ir sužinokite apie šią šildymo rūšį.

Kaip tai veikia

Šiluminės energijos galima rasti visur. Grunto sluoksnyje, vandenyje ar ore. Tereikia ją paimti ir sugebėti paversti ta šiluma, kuri galėtų sušildyti jūsų namus. Dėl to apskritai geoterminis šildymas, priklausomai nuo to, iš kur paimama pirminė energija, yra skirstomas į tris variantus. Tai šilumos siurbliais paimama energija iš grunto ir perduodama vaneniui sušildyti. Tas vanduo pasiekia mūsų radiatorius ir tokiu būdu sušildomas namas ar kitas pastatas. Antrasis būdas leidžia šilumos siurbliams paimti energiją iš vandens gręžinio, kur yra šiltosios versmės, ir būtent su ta šiluma šildyti namus, jeigu reikia, tas vanduo dar papildomai yra sušildomas. Galiausiai, trečias būdas oras – oras leidžia šilumą paimti iš paties oro, ją atitinkamai apdirbti ir paleisti į aplinką daug labiau sušildytą. Taigi, šiais būdais šildyti namus galima naudojant specialiai pritaikytas įrangas. Šis šildymas visada pigesnis negu naudojant elektros energiją, kadangi didelė energijos dalis (apie 75 proc.) yra paimama iš aplinkos, o tik 25 proc. Energijos yra pagaminama naudojant elektrą.

Kuo naudinga

Puiku, kai namus galite apšildyti vienu iš minėtųjų būdų. Tai visada išeina finansiškai daug naudingiau. Be to, kitaip, nei naudojant kietą kurą, jums nereikia visiškai niekuo rūpintis. Tiesiog naudojate pasirinktą energiją ir jos rūšį, ir viskas būna gerai. Tai labai naudinga visiems, kurie nori šiltų namų, tačiau nenorėtų per įšalą eiti į malkinę atsinešti į ledą sušalusios malkos ar su kirviu priskaldyti lede sušalusių anglių. Tiems, kas nemėgsta būti išsimozoję suodžiais iki alkūnių ir tokiu būdu kurti krosnį, taip pat labai patiks toks šildymas. Greitai pamatysite, kad tikrai atsipirks. Beje, jeigu rinksitės geoterminį šildymą oras – oras, pajusite ir tai, kad prietaisas, šildantis patalpas, turi taupymo režimą, taip pat režimą, kai nieko nėra namie.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *